Ve Strašecí si hosté brousili zuby aspoň na bod, ale marně. Navíc se kvůli rozlučce Tomáše Rosického začalo už v půl druhé a ve velkém vedru se udělalo zle stoperu Nejedlému. „Byl bílý jako stěna, nešlo ho postavit,“ vysvětlil předseda klubu Josef Bešta. Navíc nebyli Kala, Kedroň, Cabejšek, později odstoupil i Rada.

Lazaret se projevil na děravé defenzivě. Ta těžko chytala zejména Kladeňáka Trnku, který u Bubáků po příchodu z Hostouně hodně pookřál a pod vedením ex-kladenského kouče Svobody se mu daří jako v dobách, kdy byl velkým talentem. Trnka skóroval jen jednou, ale v několika dalších trefách měl prsty.

Hosté se zkraje drželi, ale po obrátce neměli nárok. Snad ve chvíli, kdy Šimon Procházka v hektických momentech úvodu druhé půle snížil hned po brance zmíněného Trnky na 2:1.

Jenže vzápětí Tuchlovice vůbec nehlídaly centry a dostaly tři branky za pět minut. Závěrečné vzepětí a snížení opět Procházkou a Brnovjákem přišlo pozdě.

„V tomhle zápase bylo všechno proti nám, sestava byla příliš oslabená. Ale zachráněni snad jsme a na poslední zápas s Berounem se dáme dohromady,“ dodal Josef Bešta.