Už ve 3. minutě utkání soupeřova kopačka zasáhla do obličeje hlavičkujícího dokeského útočníka Vladimíra Maříka. „V první chvíli jsem si myslel, že utkání dohraji, pak jsem ale zjistil, že mi z tržné rány 
v obličeji teče krev," uvedl borec, jenž přišel loni v létě na hostování z třetitřídních Vinařic.

To ještě netušil, že pár stehů není vše, co si z utkání odnesl.  „Dva dny jsem smrkal krev 
a nafukovala se mi tvář jako balonek," přiblížil Mařík důvod, proč skončil na nemocničním lůžku. Až pak lékaři zjistili, že má zlomené také tři obličejové kůstky.

V současnosti leží na oddělení ORL, kde bude dva tři dny na sledování. „Doufám, že nenastanou komplikace. Fotbal mám rád a klidně už bych šel na trénink, lékaři se k tomu ale ještě nevyjádřili. Asi budeme čekat, až kůstky srostou," řekl Mařík, který si angažmá v Doksech pochvaluje.

Jen začátek jara se odehrával v jiných dimenzích než si přál. „Kdybych proměňoval šance, tak jsme mohli být v tabulce výš a stále být ještě ve hře o postup. Dá se říct, že tady jsme o I. A třídu přišli," mínil borec, jenž by si zmíněnou soutěž rád zahrál, třeba se svým vinařickým fotbalovým dvojčetem Vladislavem Šofferem, jenž Doksy posílil v zimě.

Pětadvacetiletý Mařík těží ze své rychlosti a nejvíc si libuje, že v dokeském týmu umí každý hráč přihrát. Také proto by byl rád, kdyby se hostování proměnilo v přestup. „Zájem mám, ale už se proslýchá, že Vinařice na přestup nepřistoupí. Vypadá to na prodloužení hostování," konstatoval.

Druhým marodem je po derby obránce Nova Tomáš Rys a je dost možné, že bude mimo hru ještě déle než Mařík. Pět minut před koncem utkání totiž utrpěl po soupeřově skluzu zlomeninu kotníku a jeho nohu pochopitelně bude pár týdnů zdobit sádra.