Jedomělice v očekávaném derby Slánska zajížděly na půdu Zlonic, jimž na podzim nečekaně podlehly. A ani tentokrát nezačaly dobře. V urputném duelu, v němž oku lahodící akce k vidění nebyly, vsadili domácí na jednoduchou hru s brejky a vyplatilo se ve 32. minutě, kdy je poslal do vedení M. Gill po nádherné akci Bakose, jenž byl v další zastaven „jen" žlutým faulem.

Po přestávce však přišel obrat a i hektické chvíle. V 55. minutě vnikl Mrština do vápna, zezadu ho atakoval Vimr a sudí Sandev nařídil penaltu a největší hvězdu Zlonic vyloučil. Mrština z penalty nezaváhal a bylo srovnáno. „Penalta ano, ale vyloučení? Určitě ne, Vimr nebyl naším posledním hráčem. Zápas to strašně ovlivnilo a Vimr nám bude scházet i v dalším," durdil se domácí kouč Jiří Hubáček.
Do hlavní role se pak obsadila jedomělická zimní posila Krivák. Nejprve nechal hlavičkou vyniknout brankáře Kopeckého, ale v 72. minutě už po pěkné akci nezaváhal a trefil šibenici – 1:2.

Tříbodový zisk zkomplikoval hostům někdy příliš na hranici bojující Horák a po druhé žluté byl také vyloučen, jeho tým už ale výhru uhájil.

„Horák měl být vyloučen už v prvním poločase, přitom je to kvalitní hráč. Vůbec Jedomělice mají silný tým, ale my se jim vyrovnali – byl to boj o každý metr hřiště. Bohužel, ačkoliv nerad brečím, tady to rozhodčí (P. Sandev – poz. red.) opravdu nezvládl. Zápas byl remízový," dodal kriticky Jiří Hubáček.

Jeho protivník – jedomělický předseda Josef Nedvěd přiznal, že hosté přijeli pro bod. „Zvlášť když chyběli Charvát s Nedvědem. Ale zapojují se další hráči a odvedli dobrý výkon, výhra je podle mě zasloužená," uvedl Nedvěd.