Domácí budou toužit po prvních bodech, Kladno naopak tvrdě půjde za cílem pokračovat v dobrém vstupu do sezony, protože před týdnem zdolalo doma Žatec 5:1.

Zchladit žáhu si pojede zejména Marek Tóth. V přípravě nejúdernější kladenský ofenzivní hráč pochází z nedalekého Řevničova, ve Strašecí hrál v mládí tři roky za přípravku a zná téměř všechny zdejší borce včetně kouče Radima Suchánka.

Pro něj je to speciální zápas a přiznává to.

„Těším se, nebudu zapírat. Po odchodu Marka Hartmana do Rakovníka sice nemám ve Strašecí nějakého největšího kamaráda, ale většinu kluků dobře znám. Trenéra Suchánka už od dětství, protože jsem chodil do fotbalové třídy v Rakovníku a on tam trénoval," vzpomíná Marek Tóth.

Že by ho ale novostrašecký kouč v létě lákal do týmu divizního nováčka, o tom nic neví. „To spíš dříve, když postoupili s panem Mrázkem. Tehdy chtěli, abych tam hrál," loví z paměti.

Co se týče samotného zápasu, věří Tóth svému Kladnu. Jak jinak. A neděsí ho ani tři nové posily Strašecí z Dukly Praha, Pospíšil, Farkaš a Milec. Všechno kluci těsně přes dvacet let, kteří prošli i Spartou nebo Slavií. „Já myslím, že pro nás je spíš dobře, že posílili. Budou hrát fotbal a to by nám mohlo sedět víc než kdyby se soustředili jenom na obranu. Očekávám hodně těžký zápas, bojovný, ale věřím, že se naše kvalita projeví," říká přesvědčeně Tóth a je připraven i na zvýšený důraz kolem své osoby.

Bubáci totiž Marka dobře znají a jeho kvalitu budou chtít eliminovat na co nejnižší úroveň. „Z toho strach nemám, jsem připravený. A jestli mě ubrání, nevadí. Máme v týmu dost kluků, co mě v klidu nahradí," usmívá se talentovaný borec, o němž všichni obeznámení včetně trenéra Ivana Pihávka tvrdí, že má schopnosti dostat se do ligy.

Co se týče kladenského kádru, došlo v něm ke změnám. Určitě mu nepomůže Antonín Holub, jehož vedení pustilo do Lovosic. Tedy ke konkurenci, ale těžko to pánům Drahotovi a Novákovi vyčítat. Lovosice o Holuba enormně stály a podle informací Deníku byly ochotné zaplatit jeho přestup do druholigového Ústí nad Labem. Tam by ho Kladno za tabulkovou hodnotu pustit muselo a pak by Ústí mohlo tvořivého záložníka pouštět do Lovosic, které jsou jeho farmou. Nakonec došlo k dohodě.

Tým SK naopak zřejmě posílí šikovný krajní hráč, dvacetiletý Vladimír Kolmistr. Naposledy byl v Kunicích, které ho špatně zaregistrovaly u FAČR, přišly kvůli tomu o body a hráč také dostat trest. Ve Strašecí tedy určitě hrát nebude. „Posilujeme, to je fajn. Kolmistr byl na tréninku a vypadal herně moc dobře," těší Marka Tótha, který si ale na tip na dnešní výsledek netroufal. „Nebudu nic pokoušet, na tohle nejsem," dodal.