Zatímco Vranští budou mít výhodu domácího prostředí, ve slánském azylu si totiž přece jen zvykli, hosté mohou těžit z psychologického postavení. Už šest let neztratili proti Sokolu ani bod. „A podle mě ho neztratíme ani teď,“ sebevědomě hlásí předseda Slovanu David Vedral. Co ho k takovému přesvědčení vede? „Pohoda týmu, který v poslední době šlape. Sice jsme naposledy doma prohráli, ale hodně se na tom podepsal rozhodčí, jenž neodpískal jasnou penaltu, kluci přestali hrát a dostali rozhodující branku,“ vysvětlil šéf velvarského fotbalu.


Ten se sám zapojil v týdnu do sestavy pro přípravný duel se Straškovem a na výhře 3:2 se podílel jedním gólem. Zbylé dva obstaral rychlík Bečvář. „Do Slaného jedeme každopádně vyhrát, a to za každou cenu – myslím tím samozřejmě sportovní cestu. Na druhou stranu si myslím, že vzhledem k postavení v tabulce nám bod může stačit,“ dodal Vedral.


Vranský kouč Josef Jenč je před zápasem také dobře naložený, splín z prohraného duelu ve Hvozdnici hodil po promluvě s hráči za hlavu. „Vyříkali jsme si to z očí do očí. Velvar se nebojíme, i když vím, že dovedou hrát výborný fotbal. Sledoval jsme je třeba v Rakovníku, kde odkopali výtečný mač. Umí porazit každého, ovšem na druhou stranu s každým také prohrát,“ vysledoval kouč Sokola.


I jeho trochu straší vzájemná bilance obou soků. „Řekl mi o tom sekretář Šubrt, jenž si vede záznamy. Asi na nás pacholci prostě umí vyrukovat,“ usmál se Jenč, který však flintu do žita určitě nehází. „V žádném případě. Uvidíme, jak se moje ovečky vyspí a jestli se nebudou vlka báti,“ usmál se Jenč, jehož zajímá i to, jak si s utkáním poradí trojice rozhodčích – Kaucký - Kovář, Kolman.