O víkendu budou k vidění hned dvě okresní derby, každý den jedno. Právě Doberští cestují do Velvar, s nimiž mají z loňska řadu nevyřízených účtů. Prohru u soupeře přičítali výkonu sudích, domácí duel pak totálně ovládly emoce. „Určitě máme soupeři co vracet, ale důsledně dbám na to, abychom zápas zvládli psychicky a dovedli se soustředit jen na hru,“ upozorňuje staronový kouč Čechie Petr Fíman.


Jestli má Dobrá staronového kouče, o Velvarech to platí dvojnásob. Už podruhé se sem vrací protřelý Jiří Šarlinger a k dispozici dostal zajímavé posily. Bělorus Voljanskij z Žižkova ještě nemá údajně vyřízené papíry, Gabčo je zraněn, ale nastoupit by měli kralupští Moravec a Kopecký – oba do obrany. „Dobrá má hodně vyzrálé mužstvo, bude to těžké utkání. Ale ukáže se na hřišti, určitě chceme uspět,“ řekl Jiří Šarlinger.


Druhé sledované derby se odehraje v neděli ve Lhotě, kam zamíří v neděli Tuchlovice. Oba celky budou dost nekompletní, přesto se dá očekávat kvalitní kopaná plná nezbytného napětí. Nový kapitán Tuchlovic Matěj Holan svému mužstvu věří. „Jdeme do třetího roku v A třídě a snad už prodáme svoje zkušenosti. Doufám, že nám v těžkém duelu pomohou skvělí tuchlovičtí diváci,“ řekl mladík, jenž fotbalově stále roste.

Více v pátečním Kladenském deníku.