SK Slaný – Sokol Lidice 1:0 (1:0)

Zápas začali aktivně Slánští a v 9. min. předvedli krásnou akci, když Hořejší poslal míč Švástovi, ten odcentroval a Mrština hlavou překonal Kohouta – 1:0. Vzápětí mohl vyrovnal T. Radosta, jenže Sábl jeho hlavičku skvěle vytáhl. Na druhé straně kryl Kohout pokus Švásty, ale zase tu byly se šturmem Lidice. Z TK pěkně pálil Tyburec, ovšem mířil do břevna. Štěstí měli domácí i ve 42., kdy po jejich ztrátě minul Pavelec. Za chvilku prošel Mrština, ale jeho bombu Kohout vyrazil a dorážku Švásta poslal vedle.

Švásta měl také první šanci po změně stran, avšak prováhal správný moment zakončení. Lidice zahrozily Pavelcem a pak zase z trestného kopu, jenže Sábl se od Tyburce překvapit nenechal. Sábl v 79. opět předvedl, jak dobře má postavenou konstrukci – rána Kosory z 18 metrů zase zasvištěla do břevna. A když se nepískala penalta za zákrok na Pavelce a na druhé straně sudí neuznali Mrštinovi druhý gól kvlik ofsajdu, skóre se už nezměnilo.

„K zápasu jsme nastupovali z posledního místa v tabulce soutěže, znali jsme totiž sobotní výsledky z Brandýsku a Mutějovic. To nám na klidu příliš nepřidalo, o to více si ceníme vybojovaného, byť těsného vítězství, těšilo vedoucího Slaného Milana Šúra.

Hrající trenér Lidic Jaroslav Topka byl rozmrzelý. „Body jsme určitě ztratili. Udělali jsme chybu na začátku, pak byli fotbalovější a lepší, ale nastřelili jen břevna. Nechápu, proč se nepískala penalta za jasný faul na Pavelce, ale to už je teď jedno,“ mávl rukou.

Branka: 9. Mrština. Rozhodčí: Beran.

Slaný: Sábl – Kuhn, Čablík, Hafenrichter (72. Landvojtovič), Hrdlička – Tauš, Volf, Mrština, Husárek (84. Peška) – Švásta, Hořejší.

Lidice: Kohout – Tlustý, Topka (65. Kosora), Míčka, J. Halwiger – V. Vysloužil, Häckl, T. Vysloužil – Tyburec, T. Radosta – Pavelec.