Po nudném úvodu si přehodil balón na silnější pravačku tuchlovický Holan a dělovkou k tyči z 20 m otevřel skóre. Od té chvíle nabralo utkání na obrátkách. Zvýšit mohl půlhodině hry dalekonosnou střelou z přímého kopu Fitko, překvapený Červenka však na poslední chvíli zasáhl. Srovnat mohl krátce před půlí Bílek, jednou však dobře zasáhl Pečonka, podruhé pálil nad.

Po obrátce přišla druhá prázdná pasáž a pak dva zásahy brankáře hostů Pečonky. Nejprve tygřím skokem zneškodnil trestňák, následně byl po chytré zadovce Bílka včas u bližší tyče.

Definitivně rozhodnuto mohlo být v 65. minutě. Po velkém závaru ale Peroutka před zívající klecí napálil jen tyč a proto přišel trest. Po centru do vápna se na zadní tyči ocitl úplně osamocen Jícha a hlavou uklidil za bezmocného Pečonku.

„V poločase jsme si řekli, že si dáme pozor na standardky. Bohužel jsme díky nim prohráli,“ litoval po zápase kouč Oldřich Bernard. Pět minut na to se po nechal vyloučit po druhé žluté Jalaghonia a hostům nastaly krušně časy: „Naprosto zbytečná karta na půlce, tohle se nedá tolerovat a budeme to muset nějakým způsobem potrestat,“ zlobil se Bernard.

Rozhodnutí padlo minutu před koncem. Po přímém kopu střídajícího Zelenky se ocitl balón před Polákem a ten pohotově zakončil – 2:1. „Kuriózně se ten centr nepovedl a odrazilo se to ke mně. Je to moje druhá branka v sezoně a z téhle mám větší radost,“ pochvaloval si Polák.

„Zase jsme prohrávali. Je vidět, že v týmu morální síla je. Musím všechny pochválit za nasazení a bojovnost,“ uvedl doberský kouč Milan Závodský.

Velká Dobrá - Tuchlovice 2:1 (0:1)
Branky: 69. Jícha, 89. Polák – 16. Holan. Rozhodčí: Jansa - Herda, Pudil ČK: 74. Jalaghonia (T). ŽK: Červenka, Lev, Neuberger, Duda, Dufek, Jícha, Růžička – Vaigl, Fitko, Dimov, Stuchlý, Holan, Jalghonia.
Velká Dobrá: Červenka – Polák, Dufek, Stolár, Lev – Bílek, Duda, Machek, Nosek (79. Růžička) - Neuberger (57. Zelenka), Jícha.
Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Dimov, Hejduk, Vaigl – Holan (57. Bašta), Fitko, Brož, Peroutka – Stuchlý, Jalaghonia.