Oba celky spíš tápou a potřebují si udobřit vedení i fanoušky. Tuchlovice dostaly búra v Mělníku, Dobrá dokonce podlehla doma poslednímu Hořovicku B. A trenér Milan Závodský sám pokládal hlavu na špalek.

Předseda Vladimír Dufek však o změně zatím neuvažuje, a tak se Závodský bude snažit tým oživit. Koneckonců venku tak špatně nehraje. "Na ten nepovedený domácí zápas musíme zapomenout. Tuchlovice za sebou mají masakt v Mělníku, takže také nemohou být v pohodě," míní Milan Závodský, který do Tuchlovic pojede s čechií poprvé. "Ale něco už jsem o těch zápasech slyšel, hlavně o tom před rokem. Hraje se tam těžko, ale myslím, že utkání bude sledované a nikdo si nic špatného k rozhodčím nedovolí," naráží na zlost Doberáků po tehdejší prohře 1:2.

Co řeší Závodský víc, je sestava. Naštěstí pro něj bude mít k dispozici Radka Dudu, o němž si původně myslel, že s béčkem Kladna odcestuje k duelu na Chodov. Otazníky jsou ale nad Zelenkou a Lvem.

Ani domácí trenéři Bešta se Svobodou nemají na růžích ustláno, jejich celek měl být v tabulce podle odhadů výš. Ale na Dobrou doma docela umí, i když před rokem končil duel ve velkých emocích – poškozena se cítila Čechie. "Pro nás to je zápas jako každý jiný, potřebujeme bodovat. Ale je pravda, že je to derby a bývá vyhrocené. Myslím, že hustá atmosféra bude také tentokrát," přiznává šéf Tuchlovic Stanislav Šulc.

Tuchlovice naopak těší, že oprotiposledním kolům se vyprázdnila marodka a do utkání půjdou téměř kompletní. A jsou mírným favoritem, už kvůli domácímu prostředí.