Velvarům se povedla první polovina utkání, kdy si vytvořil tři šance, a byť z nich proměnil jedinou, bylo to dostačující. Postaral se i ni střelec utkání Krška a dokázal, že i s mladými Velvary hrát mohou. Nutno však dodat, že akci mu přichystal zkušený Mucha.

Domácí platili za vyloučení Vaňka před čtrnácti dny. Kanonýr prostě v sestavě schází, jeho náhradníci přece jen zaostávají.

Ve druhé části Brandýsek alespoň přidal na bojovnosti, párkrát vystřelil alespoň z větší vzdálenosti, ale gólová nebyla žádná rána. Naopak v 65. minutě se ojpět prosadil na druhé straně Krška, tentokrát po rychlém vyhození Majtaníka a pěkném vysunutí další zkušeného Bečváře. Klempt a Pfleger mohli pak ještě zvýšit, ale už neuspěli.

A aby toho nebylo málo, v 75. minutě atakoval Hink po písknutí Muchu, ten se svalil a výsledkem byla červená karta domácímu borci.

„Měl jsem z toho zápasu strach, to přiznám, ale zvládli jsme ho perfektně a vyhráli úplně zaslouženě,“ těšilo kouče Velvar Zdeňka Čurillu.

Naopak brandýsecký Radek Hanzlík prochází těžkým obdobím. „Vím, kde je chyba, ale nedovedu ji odstranit. V létě jsme chtěli přivést některé hráče, ale bohužel se to nepovedlo. Teď zase hodně scházela zkušenost Vaňka. Velvary tohle měly v Bečvářovi s Muchou, proto uspěly,“ rmoutil se trenér, který je i předsedou FK Brandýsek a uvažuje prý také o změně na trenérském postu. „Třeba by to pomohlo, nevím. Něco udělat ale musíme. Co se týče spolupráce s Kolčí, možná tam na nás chodí málo diváků, jenže jinak nám to tam vyhovuje. Hlavně hřiště a ochota funkcionářů pomoci. Na Brandýsku nás je takových moc málo, ale v dnešní době se nedivím,“ dodal smutný Radek Hanzlík.

FK Brandýsek – Slovan Velvary 0:2 (0:1). Branky: 20. a 65. Krška. Rozhodčí: Smolka. ČK: 75. Hink (B).

Brandýsek: Plotěný – Šulda, Vlasák, Hink, Sedláček, Zatloukal (60. Vrána) – Mladý, Rychlý, Valášek – Pacek, Bednár (55. Pokorný).

Velvary: Majtaník – Schönfelder, Koutský, Vošmera, Salač – Bečvář, Mucha, Volman, Fišer – Pfleger, Klempt (70. Válek).