Vraný jde potřetí na novice

Čtvrté kolo a už třetí nováček. Skutečně, Vraný už potřetí narazí na tým, který ještě loni bojoval v I. B třídě. A zdá se, že nyní bude nejkvalitnější. „Podle bodů asi ano, ale těžko se to odhaduje, protože už úvodní tři kola naznačila, že tady může každý porazit každého. Proto jsme se nijak speciálně nepřipravovali, poctivě ale ano,“ usmívá se trenér Vraného Jiří Pazdera.

Ten opět nemůže počítat s Kalíkem (zlomená ruka) a možná ani Bauerem, jinak bude jeho tým kompletní. „Hostouň jsme viděli, něco víme z Deníku. Určitě jsou v euforii, ale po výhře toužíme i my,“ dodal Pazdera.

A co Hostouň? Má sice po třech kolech plný počet bodů, ale také kromě Vraného další tvrdé soky před sebou – Lhotu a Všenory. Navíc teď pojede naprosto do neznáma, vždyť krásný stadionek u místního prasečáku neokusil skoro nikdo vyjma Martina Vondry, jenž stejně hrát nemůže, a možná Tomáše Jančára. Kluby se totiž utkaly naposledy před šesti lety v I. B třídě.

„Pozor, hřiště jsem si vyzkoušel i já ještě jako hráč v dresu Viktorky Žižkov. Ale to tam ani nepište, už to není pravda,“ směje se trenér Zdeněk Mužík.
Ten tradičně drží respekt vůči soupeři, ale na druhou stranu se nebojí. „Máme svůj styl, ten je úspěšný, tak proč se bát? Byť je Vraný opravdu silné, hlavně směrem dopředu, kde disponují i skutečně vynikajícím fotbalistou Galbavým. Chceme bodovat,“ nezastírá.

Změny v sestavě prozradit nechtěl, nicméně jedna z velkých letních posil, záložník Burant z Doks, stále ještě nebude. „Už je ale týden v tréninku, prozatím bez balonu. Když na tom bude dobře, mohl by nastoupit proti Lhotě,“ dodal Zdeněk Mužík.

Dobrá poprvé kompletní

Druhý duel uvidí stadionek v Tuchlovicích. Na párek, pivčo, kafčo a dobrou podívanou sem možná dorazí ještě víc diváků než do Vraného, derby s Velkou Dobrou lákalo vždycky.

Domácí v týdnu sehráli nadějný přípravný duel proti SK Kladno, byť prohráli 0:4. Ale silnější sestava, jaká nastoupí proti Čechii, udržela do půle stav 0:0. „Nevypadalo to špatně, navíc máme radost z návratu Hejduka po zranění,“ těšilo předsedu Stanislava Šulce.

Jeho mužstvu bude podle očekávání scházet útočník Miroslav Stuchlý, který za vyloučení v minulém kole v Hostouni dostal dvouzápasovou distanci. Pokud by se neuzdravil Jalaghonia, budou mít tuchlovičtí trenéři v čele s Josefem Beštou problémy, dopředu jim zbývá už jen Fitko, případně Peroutka, někdejší forvard Vaigl, nebo někdo z béčka.

Doberáci se předvedou v Tuchlovicích po dvou letech a nemají na tamní duely právě nejlepší vzpomínky. I trenér Vlastimil Hrubý však tvrdí, že historie ho v tomhle ohledu nezajímá a očekává kvalitní duel.

Jeho tým bude poprvé v sezoně kompletní, tedy i s Dudou a navrátilci do sestavy Neubergerem a Bílkem. „Bude aspoň z čeho vybírat základní sestavu, i když poslední dva zápasy jsme už odehráli lépe. Mrzí mě ale, že jsme z nich nevytěžili šest bodů,“ říká Vlastimil Hrubý, který si dá pozor hlavně na trojici Fitko, Kedroň, Peroutka. Ta se mu líbila v Hostouni, kde soupeře pozoroval, nejvíc. „Ještě bych dodal Jalaghoniu. Sice byl zraněný, ale třeba hrát bude.“

Tuchlovice podle něj mají jen tři body, ale silné zůstávají a doma budou lehkým favoritem. „Asi ano, protože kvalita v jejich kádru zůstala a doma jsou silnější. Prohrát přesto nechceme,“ odmítl jasně kouč Velké Dobré.