Derby se odehrálo před návštěvou 250 diváků, z nichž některé mrzelo jediné – už v první půlce došlo pivko.

Na hřišti se bojovalo od začátku prvního poločasu ve středu hřiště bez výrazného střeleckého zakončení. Mírné vzrušení přinesl ostrý faul hostujícího Dolejše (měl ho později mrzet mnohem víc…), ale k ošetřování postiženého domácího borce přiběhla k potěše pánů v hledišti velmi pohledná, mladá zdravotnice. Leckterý přítomný zraněnému záviděl…

Ve 20. min. si jenečský Jiří Kotík naběhl na roh Vosáhla a po jeho hlavičce nechybělo mnoho, aby naplnil šampaňskou odměnu slíbenou z minulého víkendu. V té samé minutě si domácí téměř řekli o penaltu, když po úniku Hořánka a jeho šikovné přihrávce zkosila obrana Hostouně tvůrce hry Pavla Valka jen pár centimetrů před hranicí trestňáku – sám postižený však svůj kop zamířil jen do zdi.

Od 30. minuty pohyblivější hosté získali mírnou převahu a ve 39. po hrubé chybě stopera Brabce získali vedení střelou Hořánka z úhlu. Těsně před poločasem proběhl z Unhoště získaný Korpa přes půl hřiště, strnulí hosté jen sledovali, jak předkládá míč Petru Valkovi a ten zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase se čekal nápor domácích, zvláště když byl v 61. vyloučen po druhé žluté kartě obránce Dolejš. Ovšem hosté chytrou hrou eliminovali veškerou snahu Hostouňských a jedinou šanci Slanina po úniku Kohouta vysoko přestřelil.

V průměrném utkání tak zvítězili zaslouženě hosté. „Předčili nás v rychlosti a pohybu. Zápas jsme dohrávali ve velké křeči, na klukách je patrná psychická deka. Znát je neúčast zraněných Motlíka, Eiselta, Vlček zase hraje se sebezapřením. Ale stěžovat si na to nechci,“ uvedl manažer Hostouně Miroslav Vlček.

Hostouň – Jeneč 0:2 (0:2). Branky: 39. Hořánek, 45. Petr Valko. Rozhodčí: Štefan.Hostouň: Douša – Jančár, Brabec, Černý, Vlček – Hlůže (59. Šinágl), Kubát, Elman, P. Kohout (69. Slanina) – D. Kohout, Bouška.

Jeneč: Rigo – Čermák, Jiří Kotík, Tarant, Dolejš – Vosáhlo, Pavel Valko, Petr Valko (62. Ložek), Jar. Kotík – Korpa (80. Zeus), Hořánek.