Těm se přitom nepovedl první poločas, kdy na nich bylo znát vypětí ze středečního finále krajské části Ondrášovka Cupu, v němž statečně vzdorovali o dvě soutěže výš hrajícím Zápům. Jenže Doberáci hřebečské slabosti využili jen k jedinému gólu, který obstaral Stolár už v 10. minutě gólem po rohu. Jeho tým dostal vítr do plachet, domácí pustil prakticky jen knebezpečné hlavičce Čápa a sám hrozil mnohem víc. Jenže Duda poslal hlavičku vedle a následný závar tří střel skončil Bílkovou ranou do na čáře zaskakujícího obránce.

Ve 45. minutě se zase hosté po skvělém sólu Andruchoviče zlobili na rozhodčího, že střet s Janíkem jako faul sice označil, ale vytáhl mimo vápno.

Druhá část už nabídla něco jiného. Osud zápasu převzal bývalý mládežnický reprezentant a borec Slavie Josef Marc. Ten je na jaře pořád lepšía duel otočil. Nejprve jeho dlouhý aut prosvištěl malým vápnem až ke Lvovi, který si dezorientován dal vlastence. Následně se lámal chleba. Hřebči totiž přichvátal na pomoc druhý hrdina střetu – brankář Sedlák. Vychytal sólo Neubergera, a když následně stejný hráč kličkoval v další možnosti, domácí ho o merunu obrali, vyslali dopředu Marce, ten přesprintoval Poláka a zakončil na 2:1.

Hosté se pak vzchopili po těžkém knockoutu až v závěru, v poslední minutě ale Sedlák chytil jasnou tutovku J. Hrubému a z protiútoku Hřebeč skóre pojistila. Pro změnu smutný hrdina mače Neuberger se při pomoci obraně nechal obrat o míč, zbrkle ho předložil protihráči Machutovi a ten neměl potíž – 3:1.

„V první půli nás nakopl vedoucí gól, ale druhá bohužel dokumentuje celou naši sezonu. Soupeři jsme výhru nabídli a on našich hrubek využil,“ komentoval duel rozladěný kouč Dobré Vlastimil Hrubý, jenž měl opět potíže s brankáře, tentokrát Červenkou. „Myslím, že u prvních dvou branek chyboval, jeho protějšek Sedlák byl dnes lepší,“ dodal.

Hřebečského Štěpána Sádeckého těšilo, že další silný sok jeho mužstvu neodolal. „Máme lepší vzájemnou bilanci nejen s Dobrou, ale i Hostouní či Velvary. Začátek byl dnes sice špatný, ale ve druhé části se vše otočilo,“ řekl a doplnil pochvalu i na sebe. „Marc mi stále častěji ukazuje, že jsem se s jeho zimním nákupem nespletl,“ usmál se.

Dodal, že Hřebeč hraje paradoxně lépe a lépe, přestože nasazuje stále víc borců z béčka. Tentokrát odkopal celé utkání Sušil, ale hlavně v áčku letos debutující Kříž. Bývalého kladenského hokejistu přivezli domácí těsně před utkáním přímo z hospody, kde pracuje.

Hřebeč – Velká Dobrá 3:1 (0:1). Branky: 56. Vlastní, 64. Marc, 90. Machuta. Rozhodčí: Zikmunda.

Hřebeč: Sedlák – Čáp, Janík, Sušil, Urban – Kott, Baranec, Počta, Kříž (74. Machuta) - Skalický, Marc.

Dobrá: Červenka – Lev, Stolár (18. Jícha), Šroba, Polák – Bílek, Duda, Andruchovič, D. Hrubý – J. Hrubý, Neuberger.