Ale jak jinak, kdy vše končilo naštvaným odjezdem výpravy německého celku Dynamo Berlín, slzičkami v očích jeho hráčů a nakonec i slzami borčíků vítězných pražských Bohemians 1905.

Co se vlastně ve Slaném stalo? Pražští organizátoři do zdejšího příjemného stánku nasměrovali velký mezinárodní turnaj. Finále mezi Dynamem Berlín a Bohemians 1905 se hrálo před stovkami diváků a Němci byli dlouho o dost lepší.

Vedli 3:1 ještě v poslední minutě, ale pak se do hry nepovedeně vložil soudce. Nastavil pro většinu přítomných nepochopitelně téměř tři minuty a Klokani vyrovnali. Navíc nařízený trestný kop před vyrovnáním byl podle přihlížejících také přísný.

Následné penalty vyhrála Bohemka.

„Celé mě to moc mrzí. Dělali jsme na tom od čtvrtka, bylo to moře práce. Všechno bylo v pohodě až do zmíněné koncovky, kterou jsem navíc neviděl, zařizoval jsem něco v útrobách stadionu. Ale je pravda, že Němci naštvaně odjeli a nepřevzali si cenu,“ potvrdil Deníku informaci předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.

Kluci z Německa porážku oplakali, ale nakonec dopadla stejně i druhá strana. Při vyhlašování výsledků totiž lidé tlekali Berlínu, zatímco malé Bohemáky nevkusně vypískali.

Ty, kteří za nic nemohli.

Na pozadí nepříjemnosti se tak objevují konečné výsledky. Z našeho okresu dopadl nejlépe pátý SK Kladno, SK Slaný skončil desátý a SK Slaný B předposlední (23.).

Konečné pořadí: 1. Bohemians 1905, 2. Dynamo Berlín, 3. Sparta Praha, 4. Chmel Blšany, 5. SK Kladno, 6. Slavia Praha, 7. FK Náchod, 8. FK Hradec Králové A, 9. Dukla Praha A, 10. SK Slaný A, 11. Budissa Bautzen, 12. FK Králův Dvůr, 13. FK Příbram, 14. Slask Wroclaw, 15. FK Hradec Králové B, 16. Slovan Liberec, 17. FK Kolín, 18. Vion Zlaté Moravce, 19. Viktoria Žižkov, 20. Baník Ostrava, 21. AFK Chrudim, 22. Dukla Praha B, 23. SK Slaný B, 24. Baník Sokolov.