Velvary nemají fazonu jako na podzim. Stále ještě první tým tabulky doma podlehl Chomutovu 0:2.

„Máme zničené hřiště a nemáme body,“ povzdechl si předseda Slovanu David Vedral s tím, že domácí měli po celé utkání územní převahu a poměrně dost gólových příležitostí. „Soupeř ale luxusně bránil,“ pochválil protivníka, který v posledních dvaceti minutách zápas rozhodl.

Nejprve obránci nedosáhli na dlouhý aut do vápna, po kterém šli hosté zásluhou Svobody do vedení, a když přečkali další šance Velvar, udeřili podruhé. Tentokrát to bylo za velkého přispění brankáře Měsíčka, jemuž propadl jednoduchý balon mezi rukama a kanonýr Boček pohodlně určil konečnou podobu skóre.

„Tím nám definitivně vzali vítr z plachet,“ podotkl Vedral a litoval absencí Pavlíčka a Noska, které lavička nedokázala nahradit.

Navíc má pocit, že ne všichni hráči odvádějí vše, co je v jejich silách. „V zimě jsme to prokoučovali. Měli jsme přivést dva hráče,“ prohlásil Vedral.

Na jednu bránu se hrálo i v Rynholci, kde Hostouň vyslala směr branka České Lípy na dvacet střel. V síti ale skončila jediná. Dvacet minut před koncem se poprvé v zelenobílém dresu prosadil Bělorus Patarocha, který po přihrávce Kolmistra natřikrát překonal gólmana Chadrabu.

„Celý zápas byl v naší režii, soupeř ale šel z našeho tlaku dvakrát sám na bránu,“ uvedl kapitán vítězů Tomáš Marek s tím, že jejich dobré hře scházely pouze góly. „Naše výhra však je naprosto zasloužená,“ doplnil.

Kladno v sobotu dopoledne hostí Tatran Rakovník.