Hostouňský kormidelník Zdeněk Hašek prozradil, že v lednu budou trénovat čtyřikrát týdně a k tomu je čekají tři zápasy. Jejich blok zahájí v sobotu v Uhříněvsi souboj s juniorkou Bohemians 1905, pak do konce měsíce absolvují dva rynholecké pátky – Hořovicko a junioři Teplic kladenského kouče Stanislava Hejkala. Celkem čeká zelenobílé během zimy osm utkání.

Co se týče tréninků, dva budou vždy situovány na hřiště, po jednom do atletické haly a posilovny. „Hráči potřebují zpevnit střed těla. V sezoně na to čas není,“ vysvětlil Hašek, proč zvolil také posilovnu. S blížícími se jarními odvetami půjdou častěji na hřiště, kde budou vylepšovat herní dovednosti.

Kladno bude během pondělků nabírat kondici, ve středu bude trénovat na své umělce a v úterý a ve čtvrtek na švermovské. „Jsem zastáncem nabírání kondice s míčem,“ uvedl trenér Jan Pejša, jemuž se marodka nevyprázdnila. Naopak na ni přibyl záložník Jiří Růžička, který si v utkání vězeňské služby zlomil kotník! „Nikde jsem se s takovým počtem vážně zraněných hráčů nesetkal. Chci věřit, že se během přestávky budou marodi postupně vracet. Prognózy ale dělat nemíním,“ prohlásil Pejša, jehož tým čeká tradiční turnaj na Meteoru, který zahájí v sobotu zápasem s Českým Brodem (10.00). Dále se v Praze střetnou s Hořovickem, Vykání, Královým Dvorem, Zápy, Meteorem a Admirou.

Na prvním tréninku měl trenér třináct hráčů kádru áčka plus čtyři dorostence. Na své spoluhráče se přišli podívat i zranění (Tóth, Pechr, Růžička).

Velvarský kormidelník Pavel Janeček svolá své ovečky až osm dní po okresních rivalech. „Podobně jsme začali i před rokem. Zimní příprava je dlouhá a kolikrát kluci na konci února ztrácí chuť, než aby se těšili na mistráky,“ uvedl kouč podzimního lídra divizní tabulky. „Nemáme potřebu někam kvaltovat,“ dodal.

Slovan má v kalendáři čtyřdenní únorové kondiční soustředění zaměřené na běh a sedm přípravných utkání, přičemž v pěti z nich se postaví třetiligovým soupeřům.
Velvarský dres už neoblékne velezkušený obránce Jakub Frohna, jenž odchází do Meteoru. Jinak v kádru dojde pouze k minimálním změnám. Poprvé si zahrají v sobotu 20. ledna v Hrobcích, kde vyzvou Štětí (11.00).