Pád nedokázali v céčku na poslední chvíli vybalancovat fotbalisté Poříčan ani Tochovic. Z devatenácti letošních krajánků tak bude na úrovni čtvrté nejvyšší soutěže pokračovat pouze jedenáct.

Nejvýše hrající tým z Nymburska i nováček ze zcela opačného konce kraje Tochovice měli před závěrečným kolem udržení se ve vlastní režii. Jenže k tomu potřebovali nutně vyhrát, případně alespoň bodovat. Na hřištích soupeřů se to ani jednomu nepodařilo.

Které středočeské týmy padají

Z DIVIZE
SKUPINA A: Beroun, Sedlčany
SKUPINA B: Dobříš, Tatran Rakovník
SKUPINA C: Tochovice, Poříčany, Horky n. J., K. Hora

Z KRAJSKÉHO PŘEBORU
Lysá n. L., Lhota, Vlašim B, Český Brod B, Nymburk, Kosoř, Boh. Poděbrady, Poříčí n. S., Nespeky

Z I. A TŘÍDY
SKUPINA A: SK Rakovník B, Mníšek p. Br., Libušín, Zdice, Sedlec-Prčice, Velká Dobrá
SKUPINA B: Rejšice, FC Mělník, Záryby, Jesenice, Divišov, Pěčice

Z I. B TŘÍDY
SKUPINA A: Klobuky, Rudná, Jedomělice, Velké Přítočno
SKUPINA B: Líbeznice, Radonice, Velký Borek, Holubice
SKUPINA C: Žiželice, Rožďalovice, Liblice
SKUPINA D: Senohraby, Suchdol, Kondrac, Olbramovice
SKUPINA E: Daleké Dušníky, Petrovice, Čisovice, Černolice

Poříčany tak mohly v Kolíně domácím leda tak pogratulovat k suverénnímu postupu do třetí ligy. Samy se po výsledku 5:1 vracely smutné.

„Domácím gratuluji k zasloužené výhře a přeji jim hodně štěstí ve třetí lize. My se z toho otřepeme a bude pracovat, abychom složili kvalitní tým na přebor. Chceme přivést zdravé jádro a fanoušky zase zpět na naše hřiště,“ komentoval pád trenér Poříčan Zdeněk Šmejkal.

Výsledek středočeského derby potěšil Hořovice. Právě jen výhra Poříčan je mohla při bezbrankové remíze s Chebem (Západočechům stačila k jistotě rovnou) poslat dolů i druhého zástupce okresu (po Berounu).

Tochovice ztratily ve Dvoře Králové slibně rozehraný zápas o všechno porážkou 1:2 a v závěru i tak trochu symbolicky vyloučeného kapitána Sirotka.

Špatnou zprávou oba sestupy samozřejmě nebyly pouze pro dotčené kluby, ale také ty hrající ve středočeských třídách. V každé se tím automaticky zvedl už tak drakonický počet sestupujících o další dva. Z přeboru tak padá devět týmů, což je více než polovina, z I. A třídy dvanáct, tedy šest z každé skupiny, z I. B třídy se do okresu odporoučí devatenáct oddílů.

Fotbalisté Slavie Praha B (v tmavém) vyhráli nad Zápy i druhý barážový duel o postup do FNL, tentokrát 3:2.
Nemohly postoupit, přesto šly Zápy v odvetě přes závit. A Slavii ještě zatopily

S konečným obsazením soutěží mohou zahýbat ještě případné „odhlášky“ týmů a doplňování uvolněných míst. Definitivně jasno by v českých soutěžích mělo být po 28. červnu, právě na tento den je naplánován tradiční předsezonní aktiv klubů. V rámci kraje se uskuteční v pátek 15. července.


Načítám tabulku …

Načítám tabulku …

Načítám tabulku …