Už proti Libiši se kladenská parta před týdnem trápila, to jí ale pomohly dva pokutové kopy. Teď přijel z Mělnicka ještě silnější tým a v první půli diktoval hru. Zejména útočné duel Kozák – Lovíšek se ocitlo na konci minimálně čtyř ideálních šancí, skóroval ale jen Kozák, který ve 25. minutě akrobaticky potrestal mizerný odkop Suchého. Mladý kladenský zadák pokazil po chvíli výbornou šanci, když si zaběhl za obranu, jenže gólman Malina byl čilejší.

Kromě Suchého měl dvě šance také Hanzlík, jednu úplně čistou, ale na hrotu se tenhle původním povoláním stoper aktuálně trápí. A tak byli domácí moc rádi, že minutu před půlí Lovíškovi nevyšel těsně před gólmanem Tesařem krok a zakončil vedle.

„Vůbec jsme nečekali, že budeme takhle dominovat. Kdyby to bylo 3:0 pro nás, asi by se nikdo nedivil. Venku se nám hraje lépe, dobře bráníme a nemusíme tolik vymýšlet. Kladno navíc muselo hrát dopředu a mělo vzadu okénka," komentoval první poločas trenér Neratovic Jan Studený.

Jeho protějšek Ivan Pihávek přiznal, že soupeř měl do půle víc ze hry i šance. „Špatně jsme bránili tři rychlé hráče soupeře (Rejmana, Lovíška a Kozáka). V poločase jsme si to vysvětlili na tabuli a zlepšilo se to. Jejich ofenzivu jsme prakticky zlikvidovali," mínil Pihávek.

Po bouřce v kladenské kabině, kde si vzali slovo i nejzkušenější borci, už SK odehrál druhou půlku opravdu lépe. Perfektně pracující obrana hostů je sice do žádné větší šance nepustila, ale domácí přece jen utahovali šrouby. A když je Tesař zachránil při TK Gazdíka a vytáhl míč zpod břevna na roh, sami udeřili. Střídající Šíma ještě ve skluzu těsně na míč nedosáhl, v 80. minutě ale Kalina přetáhl rohový kop na Pechra a ten se trefil hlavou parádně k tyči – 1:1.

Následovaly hektické minuty, které utnula ošetřování P. Růžičky (vykloubený ukazovák mu doktor Lemon nahodil přes velkou bolest na hřišti) a gólmana Maliny. Kladno se sice snažilo rozhodnout, ale to udělaly až kopy na branku.

Brankáři zářili, když Malina lapil pokusy Kaliny a Čížka (po své pravé ruce), Tesař naopak rány Vorasického a Kozáka po levé ruce. V osmé sérii zaváhal i kladenský Tóth, zatímco Lelek se nemýlil.

„Před zápasem bych bral i bod, ale po něm si myslím, že dva máme zaslouženě. Ve druhém poločase nás Kladno trochu tlačilo. Šanci sice neměli, ale neuhlídali jsme jednu standardku. Penalty, to je buď anebo, ale bod navíc určitě bereme," usmál se Jan Studený, ještě na jaře opory přeborových Ovčárů.

„Věděli jsme, že je to silný soupeř, a tak musím poděkovat hráčům, že to dotáhli aspoň k bodu. Vytrvali, nezabalili to. Co se dělo po vyrovnání nechci komentovat," narážel Ivan Pihávek na výroky rozhodčího, které se Kladenským v závěru nelíbily.

SK Kladno – Neratovice-Byškovice 1:2 np (0:1). Branky: 80. Pechr – 25. Kozák, roz. kop Lelek. Rozhodčí: Kříž – Grimm, Šajflová. Diváků: 240.

Kladno: Tesař – Suchý, Pechr, Veselý, Kalina – J. Růžička (38. P. Růžička) - Štoncner (67. Čížek), T. Procházka (80. J. Procházka), Kolmistr (55. Šíma) – Tóth – Hanzlík (75. Borák).

Neratovice: Malina – Vorasický, Šulc, Jína, Gazdík – Rejman. Kokoška, Málek, Ptáček (68. Chládek) – Lovíšek (80. Chrdle), Kozák.