Sobotní dopoledne je tentokrát volné, snad jen příznivci Hřebče se mohou vydat do Neratovic, kde se hraje magnet divize B. Kladno čeká až v neděli duel na Meteoru.

V okrese poutá zápas Velvar s nováčkem ČFL Českou Lípou. Ta na jaře nechala za zády i kladenský tým a dočkala se postupu. Zatím uhrála tři body, ale tentokrát jsou favoritem domácí.

Kolem kladenských komínů se bude hrát také. Doksy už by potřebovaly první výhru, hostí Povltavskou. Vedle na Velké Dobré bude ještě rušněji, k taháku I. B třídy sem přijedou Lány i s řadou svých věrných fanoušků. Oba týmy patří k aspirantům na boj v nejvrchnějších patrech tabulky. O kus dál v Libušíně se je programu sousedské derby se Švermovem. Docela důležité, protože oba celky začaly soutěž porážkou a v B třídě bude letos padat tolik mužstev, že je důležité se chytit hned zkraje, nečekat na nic.

V okrese může být zajímavá konfrontace mladých sestav Kročehlav a Tuchlovic B, kousek vedle v Přítočně hostuje zkušenější Družec. Z nabídky vybereme ještě duel třetí třídy v Zichovci, kde hostuje Stehelčeves. Obě mužstva začala výborně, ale pozor, před rokem padlo v tomhle duelu několik červených karet a sotva jsou všechny křivdy zažehnány.

Nedělní program startuje ve Lhotě, která hraje už podruhé doma a pokusí se po Velké Dobré nachytat na švestkách také dalšího favorita - Vraný. Není to úplně vyloučeno, hosté jsou venku přece jen slabší, přesto jsou favority jednoznačně oni.

V netradičním čase 15:30 hodin startuje třetiligové utkání Hostouně s pražským Vltavínem. Důvodem je posvícení v Hostouni, která kvůli tomu přizpůsobila i program zápasu a doplní ho atrakcemi pro velké i malé diváky.

Zajímavý mač se hraje poté od 17 hodin na Braškově, kde hostuje Dobrovíz. Oba celky by měly patřit k favoritům I. B třídy. Zdá se, že mírně lepší by mohla být Dobrovíz, ale domácí mají také hráče s ligovou minulostí a hlavně - jsou doma, kde jsou podstatně nebezpečnější než venku.

Na druhé straně okresu zase Olovnice přivítá v přeboru Smečno. Od obou těchto týmů se v sezoně čekají věci, takže se může hrát dobré utkání.

Sobota 26. srpna

ČFL: Velvary - Česká Lípa. KP: Doksy - Povltavská FA B. I. B třída: Libušín - Švermov, Velká Dobrá - Lány. OP: Kročehlavy - Tuchlovice B, Velké Přítočno - Družec. III. třídy: Braškov B - Běleč, Bratronice - Buštěhrad, Dubí - Dřetovice, Žižice - Klobuky, Knovíz - Tuřany, Otvovice - Blevice, Zichovec - Stehelčeves. IV. třída: Švermov B - Smečno B (10.15), Černuc B - Doksy B.

Neděle 27. srpna

ČFL: Hostouň - Loko Vltavín (15:30). I. B třída: Lhota - Vraný (10:15), Braškov - Dobrovíz. OP: Brandýsek - Velvary B (14.00), Černuc - Lidice, Jedomělice - Hrdlív, Olovnice - Smečno. III. třídy: Novoměstský Kladno - Hřebeč B (10.15), Velká Dobrá B - Slovan Kladno (14.00), Libušín B - Stochov, Kamenné Žehrovice - Slavoj Kladno B, Pchery - Zlonice. IV. třída: Zákolany - Hrdlív B (14.00), Vinařice B - Pozdeň B, Kačice - Slatina, Brandýsek B - Neuměřice.

Není-li uvedeno jinak, začíná se v 17:00 hodin.