Byla to ale řádná divočina. Sudí mohl rozdávat červené karty na potkání, ale světe div se, neudělal to ani jednou.

Drtivý tlak Dynama v úvodu zastavil brankář Kohout a z brejku Maňkoše a prodloužení Nachtigala těšil Šifta – 0:1. Pak přišel drsný zákrok domácích na Přichystala, ale oheň přešel ve vatru až v 65. minutě. To předvedl hrubý faul hostující Nosek, domácí Vrábel ho povalil, ale sudí dal zase jen žluté.
Vrábel vzápětí fauloval ostře ještě jednou a brankář Kohout se neudržel, vyběhl na něj daleko do pole a začala mela, v níž se i boxovalo.

I sudí měl rozbitá ústa, ale … dal jen žluté.

V hektické atmosféře domácí zahazovali dál šance a potrestal je Repaský po brejku Nachtigala (85.). Krejza ještě snížil, ale víc Dynamo nepředvedlo a překvapení bylo na světě. „Měli jsme hodně fotbalového štěstí. Ale tak to chodí, jindy jsme zase šance nedali my," usmál se kouč Braškova Jaroslav Želina.

Poslední hrací víkend fotbalové I. B třídy dopadl pro Kladensko vůbec velmi slušně. Prohrály vlastně Lidice v derby na Dobré, ostatní slavili. Snad až na Doksy, které sahaly po primátu podzimního přeborníka, ale na hřišti vedoucího Hýskova na něj smolně nedosáhly.

Doksy na půdě vedoucího Hýskova odehrály výborný zápas. V první půli je ještě brzdila nepřesnost přihrávek, ale druhou už měly jasně v moci.

Bohužel měly ale smůlu při zakončení. Když už Kozel skóroval, sudí, ač ho původně uznal, po poradě s asistentem rozhodl jinak. Větrovec a Junek pálili do břevna a v 81. Junek po uličce obstřelil gólmana a míč se o tyč odrazil mimo.

Z bodu se tak nakonec radoval celý domácí tým, jenž zůstal podzimním mistrem. „Nám tohle uteklo, ale aspoň můžeme na jaře útočit trochu ze závětří. Tentokrát klukům nic nevytknu, hlavně za tu druhou půlku. Neudělám to ani u koncovky, terén byl totiž těžký a prostě jsme neměli dost štěstí, které zase přišlo jindy," usmíval se kouč Doks Martin Škvára.

Unhošť po úspěchu v Lánech potřebovala zabrat ještě doma s Tuchoměřicemi a povedlo se. Blesková branka Martina Maxanta ze 45. vteřiny po centru Korpy značí výhru 1:0 a výstup do klidnějších pater tabulky.

Tuchoměřice nehrály v Unhošti špatně, herně byly lepší, ale u vápna jejich přesnost končila a narážely. Standardky posílali jejich hráči mimo a nakonec z toho nebyl hněv na sebe, ale na sudí a Unhošť.

Dokonce se ozvalo výhrůžné: „Počkejte u nás na jaře!"

Jenže šance měli spíš domácí. Kejha překopl bránu z malého vápna, Kubányi vystihl malou domů, ale gólman ho vytěsnil do nevýhodného úhlu. „Já se k sudím nevyjadřuji ani po venkovních zápasech, výjimku neudělám. Jsme rádi, že jsme aspoň jeden gól dali, potvrdili body z Lánů a s podzimem jsme docela spokojeni," usmál se sekretář Unhoště Martin Šimáček.

Zbývá ještě Hřebeč, která byla po porážce na Novu téměř na dně, ale vstala jako bájný Fénix z popela, výhrami nad Tuchoměřicemi a Lidicemi se dostala do velké pohody a našla svůj herní rytmus. Tým kouče Jaroslava Křivánka vyhrál i potřetí v řadě, silné Mutějovicemi znectil 3:0.

Při první trefě ještě gólman Melč zachránil brejk Nachtigala, ale po rohu se hlavou prosadil Kott. po přestávce mladý Nachtigal z úhlu zvýšil a v závěru pečetil po brejku a centru skóre Moravec. Hřebeč nepustila Mutějky do jediné šance!

O hodně se hrálo v neděli dopoledne na fotbalovém hřišti kladenského Nova. To je zatím jasně nejhorším mužstvem podzimní části I. B třídy, a pokud chtělo pomýšlet na naději na záchranu, potřebovalo porazit soka ne o moc lepšího – Lány. Což se tedy svěřencům kouče Pavla Filipa povedlo opravdu hodně jasně, výsledek 3:0 hovoří za vše.

Lepší zážitek si Novo na podzim neužilo. Soupeř jakoby nevěděl oč se hraje a první gól po minele doslova daroval Sikorovi, jenž v sólu na brankáře Haužvice nezaváhal.

Když se pak dostal do šance Šromovský a ranou do protipohybu zvýšil na 2:0, bylo zase veseleji. Ne tak hostům, kteří se sice také dostávali do šancí, ale moc v nich gólmana Zlatu neohrozili.

Nakonec dostali po obrátce ještě třetí branku po centru Sikory a hlavičce Brnoviaka. Bitva byla u konce a Pavel Filip po delším čase zářil spokojeností.
Už proto, že mu vyšel výborný tah s přehozením zkušené dvojice Tyburec – Moc. První se pakoval z hrotu na stopera, druhý naopak. „Olda Moc umí podržet míč, což jsme potřebovali a vyšlo to. Dneska kluci zabojovali," těšilo Pavla Filipa, který ještě mančaft chystá na dohrávku na Velké Dobré (so, 13.30).