„Řvali na nás, že takhle nepostoupíme, uráželi spoluhráče Zelenku. Nejdřív jsem jim slušně řekl, že postoupit spíše chtějí oni, protože nám takhle doma nikdo nepomáhá. Pak už jsem ale nadával také. Vím, že hádat se s dědkama je hloupost, ale už se stalo,“ popsal Pavel Růžička incident ze svého pohledu. Jeden zápas už odstál, další tři ho čekají – pokud nezažádá o prominutí zbytku. „Prý to jde, nicméně já teď na fotbal ani nemám chuť, jsem dost znechucený,“ dodal útočník Velké Dobré.

Kromě něj disciplinárka z Kladenska trestala ještě vranského Libora Maliňáka. Ten příliš vesele oslavoval vstřelení vyrovnávací branky do sítě Doks a dostal druhou žlutou kartu. Komise i proto byla benevolentní a Maliňák dostal pouze jeden zápas podmíněně.

Praha/ Nejtvrdší trest si na krajské fotbalové disciplinárce z hráčů Kladenska odnesl Pavel Růžička. Hráč Velké Dobré sice v duelu v Tuchlovicích vyloučen nebyl, ale delegát ho viděl po skončení hádat se s diváky. „Řvali na nás, že takhle nepostoupíme, uráželi spoluhráče Zelenku. Nejdřív jsem jim slušně řekl, že postoupit spíše chtějí oni, protože nám takhle doma nikdo nepomáhá. Pak už jsem ale nadával také. Vím, že hádat se s dědkama je hloupost, ale už se stalo,“ popsal Pavel Růžička incident ze svého pohledu.

Jeden zápas už odstál, další tři ho čekají – pokud nezažádá o prominutí zbytku trestu. „Prý to jde, nicméně já teď na fotbal ani nemám chuť, jsem dost znechucený,“ dodal útočník Velké Dobré.

Kromě něj disciplinárka z Kladenska trestala ještě vranského Libora Maliňáka. Ten příliš vesele oslavoval vstřelení vyrovnávací branky do sítě Doks a dostal žlutou kartu. Komise i proto byla benevolentní a Maliňák dostal pouze jeden zápas podmíněně.

Tresty nepodmíněné

8 soutěžních utkání (dále SU) – Luboš Mácha (Senomaty), 6 SU – Pavel Jareš (trenér Litol) a Miroslav Obdržal (as. trenéra Milín) oba zákaz výkonu funkce se zákazem vstupu na hr. lavičku), Radek Vávra (Kr. Dvůr), 4 SU – Pavel Růžička (V. Dobrá), 3 SU – Ondřej Petrák (Nová Ves), Jan Znamenáček (Mníšek p. B.), 2 SU – Jan Fořt (Poděbrady), Vít Petráček (dor. Loděnice), 1 SU – Lukáš Lanc (Zásmuky), Petr Bernard (Bakov n. J.), Josef Kolář (Luštěnice), Antonín Beran (Kosořice), Michal Hnátnický (Mníšek), Tomáš Lehocký (Žebrák), Tomáš Tykač (dor. Kosmonosy).

Stop za ŽK

1 SU – Roman Grajcar (Beroun), Jan Petržílka (Zápy), Jaroslav Novák (Sp. Příbram).

Tresty podmíněné

2 SU – Pavel Klouda (tr. Milín), Vítězslav Nemetz (tr. Bezno), 1 SU – Lukáš Krejčík, David Šesták (oba Mělník), Tomáš Kapoun (Tn. Rakovník), Libor Maliňák (Vraný), Radim Kašpar (Kondrac), Ondřej Pejsar (Rožmitál).

Ostatní tresty

Důtka: Jaroslav Verner (Skalsko), Tomáš Kolínský (Byšice).

Změny trestů

Nevyhovuje se: Dominik Petrov (Králův Dvůr).

Změny závodní činnosti

Uvolňuje se: Josef Firický (Bezno). Zastavuje se: Martin Kolařík (Bezno).

Pokuty

3500 Kč: Milín, 3000 Kč: Litol, 2000 Kč: Bezno.

Minichthaller řečnil příliš

Kladno -Za příliš nevybíravou kritiku výkonu rozhodčího si žehrovický fotbalista Jan Minichthaller nezahraje celkem čtyři zápasy. Takový trest mu vyměřila okresní fotbalová disciplinárka na svém čtvrtečním zasedání.

O dvě utkání méně si postojí Martin Kubát z Vinařic. Ani jemu se výkon sudího nepozdával, ale nebyl se svým názorem tolik vyhraněný jako Minichthaller.

Karel Hykl (Běleč), Filip Sojka (Pl. Újezd) a Jaroslav Novák (Otvovice) mohli usilovat o podmíněný trest, ale shodně si raději vybrali jeden týden natvrdo.

Ostatní tresty byly podmíněné na 2 týdny s odkladem až do 31. března. Týkaly se Libora Břížďaly (Knovíz), Martina Čibery (Sparta Kladno), Ondřeje Potluky (Černuc), Pavla Nováka (Uhy), Petra Kokeše (Zichovec), Víta Boudníka (Třebichovice), Tomáše Šedivého (Vraný) a žáka Matěje Böhma (Novo). Komise ještě řešila žádost Martina Kohouta (Bratronice) o prominutí zbytku trestu, ovšem nevyhověla mu.

Dva vyloučení se do jednání komise nedostavili: Martin Šámal (Stochov) a Dan Heuer (dor. Unhoště).