Hosté představili slánské duo Mrština–Hořejší. Ani jeden ale utkání pro svalové potíže nedohrál. „Před zápasem jsme ještě trénovali, možná se to na nich podepsalo. Jinak je nechci hodnotit, protože s klubem nejsme dohodnuti,“ uvedl trenér hostů Miroslav Mrázek.

Mrština se zapsal mezi střelce, když v 10. minutě poslal do sítě vyražený míč na 0:2. To byla jediná chyba nového gólmana domácích Kieryka (naposledy Velvary).

Dokesští vyrovnali, ale do pauzy přece jen šli se ztrátou jedné branky. Nejprve snížil Mošnička a poté, co Burant srovnal, přišla výtečná akce Kudely, jenž po sólu přes celé hřiště vrátil svému týmu náskok. Nic na tom nezměnila Maříkova střela do Kutova břevna.

Také začátek druhé části patřil vítězům. Štika bombou upravil na 2:4 a byť posléze polevili, dočkali se i páté branky. Poslední gól vstřelil domácí Junek a Burant ještě zatřásl strašeckou tyčí. „Hosté lépe naložili se šancemi. Klidně to ale mohlo skončit nerozhodně, kdyby třeba Mošnička proměnil další své možnosti,“ uvedl trenér poražených Jiří Škvára.

Zápas řídil strašecký asistent Hrbek, protože jeho začátkem se omluvil soudce Brejník, který prý na chatě nemohl najít klíče od auta! „Na můj vkus bylo utkání hlavně v první půli dost tvrdé a vyhecované,“ konstatoval Mrázek.

Doksy - N. Strašecí 3:5 (2:3). Branky: Mošnička, Burant, Junek - Mrština, Kudela, Štika, Zázvorka, Krumhanzl.
Doksy: Kieryk (46. Pelc) – Kostka, Škvára, Steckovič, Urban, Vlasatý (46. Blín) – Junek, Burant, M. Mařík (80. Vlasatý)– Mošnička, F. Barták (77. V. Barták).
Nové Strašecí: Kut – D. Mrázek, Duchoň, Štika, Černý – Mrština, L. Mrázek, Zázvorka, Vašák – Kudela, Hořejší. Hokejově střídali: J. Mrázek, Pilař, Koula, Krumhanzl.