Soutěž opustily z našeho okresu postoupivší Velvary a sestoupivší Stochov, naopak přibyly sestupující z I. A třídy – Hřebeč a Velká Dobrá, které sem spadly po pouhém roce. A také nováček úplný – vítěz okresního přeboru TJ Unhošť.

Ta by podle odhadů nemusela plnit smutnou roli Stochova z minulého ročníku. Kvalitu má zajištěnou několika zkušenými borci, umí slušně bránit i dávat góly. Mnoho jeho hráčů vyššími soutěžemi prošlo, povedlo se získat doberského Neubergera. Tým kolem zkušených Exněmců Maxanta či Pokorného tak vůbec nemusí být špatný.

Nicméně co se kvality týče, zdá se, že nejvíc nahoře by mohly být tradičně Velká Dobrá, Hřebeč a Doksy. Doberáci udrželi to nejlepší, co mají, navíc posílili kladenským mladíčkem Roubalem. Hřebeč přišla sice o kanonýra P. Čápa (Zeleneč), ale ten za tým kvůli zraněním stejně dva roky nehrál. Naopak, někteří mladíci vyzráli (Baranec, Dvořák, Moravec), Křivánka (odešel do Družce) nahradí exkladenský dorostenec Sochr, uzdraví se Štach. „Kluci hlavně navázali na jaro, kdy začali víc trénovat. Ale žádné ambice nemáme," upozorňuje šéf klubu Štěpán Sádecký.

Doksy dál sázejí na politiku příchodů zapomenutých talentů. Opět si vyhlédly hráče z Vinařic a kromě toho přišel do útoku velezkušený Stuchlý. Kouč Martin Škvára je stejně náročný jako jeho předchůdce – táta Jiří. Ovšem kvůli tomu zase odešla jedna z velkých opor posledních let Vlasatý (Lhota). Zajímavé bude sledovat, zda se po dlouhém zranění vrátí obrovitý kanonýr Mošnička.

Zbývají ještě Lidice, Novo Kladno a Braškov.

Lidicím se minulý půlrok vůbec nepovedl a musí dost přidat, aby neměly starosti. Vrátil se Egrmaier, ale skončil gólman Kohout a výsledky v přípravě kdovíjaké nebyly.

Novo jakoby po úspěšném loňském podzimu trochu ztratilo na otáčkách a pokud se jeho mladý kádr neprobudí, bude to s ním mít kouč Pavel Filip složité.

V Braškově zavládly staré pořádky. Na lavičku se vrátilo srdce klubu Jaroslav Želina, jemuž sice tým kapku zestárl a dvakrát po sobě se sotva zachránil, ale pořád má co nabídnout. Přesto ho čeká šichta a vše záleží i na tom, jak moc se bude trefovat místní šutérská ikona Nachtigal.

Co se týče soupeřů, řada z nich jsou těsní sousedé kladenského okresu. Platí to o Jenči, Tuchoměřicích (oba Praha-západ), Lány (Rakovník) či Nelahozeves (Mělník). Daleko nejsou ani berounský Hýskov, či rakovnické Mutějovice a Tatran Rakovník B.

Jakou budou mít sílu se dá pouze odhadovat. Silná může být v přípravě kvalitní Jeneč, hezky oproti minulým letům hrály Tuchoměřice. Nelahozeves produkovala vždycky dobrý fotbal a nejhorší problémy má zřejmě za sebou.

Čím láká první kolo?

V jediném derby kola nastoupí až v neděli od 17 hodin Braškov proti Unhošti. Trávník dobře znají i hosté, nedávno tady odehráli turnaj. V něm skončili domácí druzí, Unhošť poslední. Ale k vzájemné konfrontaci nedošlo. Každopádně to bude derby jako řemen, obě obce dělí jen Kyšice a celkem asi tři kilometry cesty.

Lidice tradičně začínají doma a tradičně proti Jenči. Hosté si často postěžují, že jim v Lidicích nepřejí sudí, uvidíme, jak derby dopadne tentokrát.

Hřebeč vyrazí do Lánů, které trochu posílily. Hosrté naopak některé zraněné opory ještě využít nemohou, hlavně Janíka, Štacha, Procházku a Dvořáka (služebně v Bělehradu). Takže favoritem je spíš domácí soubor.

Noco Kladno míří do Tuchoměřic, tam to bude strašně těžké a těžké to bude mít i Velká Dobrá. když hrála naposledy v Mutějovicích, bylo to o hodně a dopadlo to katastrofálně. Na tomhle hřišti Čechie neumí.

Hezký duel můžete vidět v Doksech, kam přijede Nelahozeves, oba týmy slibují kvalitu. Hosté loni lehce protančili okresním přeborem, o pár hráčů posílili (třeba Kaišev či Müller) a jdou i s veteránem Vrábelem na věc. Pro domácí tvrdý start.