V sobotu dopoledne hostí Kladno, které má o devět bodů víc, na jaře však za svým sokem lehce pokulhává, nahrálo o dva body méně.
Ač je na tom celkově lépe, pokusí se dnes překvapit. Sloveso překvapit je na místě, poněvadž Chomutov nedávno doma porazil i první Louňovice (3:1), navíc na severu Čech se neustálé potíže Kladna se složením obrany nejspíš vyhrotí.

Zranění stopera Štěpána Hanzlíka se ukázalo být vážnější než se předpokládalo, takže bude ještě minimálně nejbližší dvě utkání chybět. Další absenci si připíše jeho zkušenější kolega ze středu obrany – David Velas, kterého souží bolavá achilovka, k tomu ho nejspíš čekají armádní pracovní povinnosti.

Trenér Ivan Pihávek bude muset improvizovat. Úlohu by mu přitom mohl ulehčit záložník Pavel Bartoš, který by si po svalovém zranění zahrál mistrák po šesti týdnech.

Naplno začal trénovat v úterý. Sám sice tvrdí, že na ostré utkání to ještě není, kouč s ním ale počítá. Na postu stopera nastoupí Tomáš Procházka, proti kterému mu může nastoupit bratr Jan, poněvadž Chomutov je farmou Mostu a před týdnem za něj hrál.

Poslední trénink před odjezdem do Chomutova měl SK nezvykle v pátek dopoledne. Podzimní vzájemné utkání skončilo zaslouženou výhrou Kladna 1:0. Z pokutového kopu ji zařídil právě Procházka.