Osmatřicetiletý Jiří Kubát by možná ještě mohl hrát, jeho aktuální klub Sokol Lidice by ho dokonce potřeboval, ale zraněné kotníky už dlouho Kubáta na trávník nepustily a ani tento stav nehodlají měnit. "Hrát už bohužel nemohu, a tak u fotbalu rád zůstanu dál touhle formou. V Hostouni jsem odehrál deset let, to je docela hodně, a vazby jsme nikdy nepřetrhali. Takže když mne odslovil (předseda) Jirka Hondl, dohodli jsme se. Myslím, že Hostouni mám co vracet, ale zároveň i co dát," říká Jiří Kubát.

Nebude to mít jednoduché. Mladý celek Hostouně B získal na podzim v I. B třídě pouze čtyři bodíky a nikdo horší nebyl. Zdá se, že záchrana je spíš z říše snů a reálné je spíš připravit tým na to, aby měl od podzimu sílu do okresního přeboru, který bude po přísunu týmů z B třídy o dost kvalitnější.

"Tým se dává dohromady. Řekli jsme si, že ještě není konec sezony, že půjdeme zápas od zápasu a postupně se zlepšujeme už teď v přípravě jak ve výkonech, tak výsledcích. Naposledy jsme porazili Družec a ten má výborné fotbalisty," hlásí Jiří Kubát po výsledku 3:0 z umělky v Rynholci, kterou řídil střelec Innemann a dlouhodobý vůdce týmu Dědeček.

Kubát se může opřít i o svého asistenta Františka Motlíka, který pořád může být béčku jako hráč hodně platný, kvalitu mají také borci, kteří jsou v realizačním týmu áčka - Jiří Lisner a Michal Kubáň. "Občas s námi půjdou si kopnout, i to bude vítaná pomoc," je rád Jiří Kubát, který by mohl do mužstva v létě dostat několik šikovných dorostenců.

Pak by mohla Hostouň s béčkem zase začít stoupat, vždyť ještě nedávno hrála s Kladnem a Slaným o postup do A třídy.