Realita ale taková je. Navíc nováček přijede v sobotu dopoledne s velkou sebedůvěrou, poněvadž dokázal ve středeční předehrávce porazit dosud suverénní Neratovice 5:2! Před dalším regionálním derby má na Kladno k dobru čtyři body.

Mužstvo ze stadionu Františka Kloze se bude muset mít hodně na pozoru a v utkání s rozjetým lídrem tabulky nesmí podcenit žádnou maličkost. Zkušený celek na to má dost a jen je otázka, jak to dokáže přenést do partie na trávníku.

Rakovnický tým prošel před sezonou mnoha změnami. Má například novou stoperskou dvojici a na pozici šikovného podhrotového útočníka Dominika Santlera. Subtilní odchovanec kladenského Nova je pro svůj tým důležitým borcem do ofenzivy, který také dokáže připravovat spoluhráčům šance.

„Přišel jsem klukům pomoci a jsem rád, že se to daří," řekl třiadvacetiletý fotbalista, jenž je přes svůj poměrně nízký věk zkušeným divizním hráčem. Tři roky ji hrál v Přední Kopanině.

Na souboj s Kladnem se těší, však také bude hrát skoro doma. „Některá jeho kluky znám. Vím, že má v týmu i exligisty, my však nemáme co ztratit. Jsme v herní pohodě a pojedeme překvapit," mínil Santler s tím, že pod tlakem naopak bude Kladno.

To ve dvou utkáních inkasovalo pouze jeden gól a k tomu z pokutového kopu, přesto připustil po porážce v Litvínově kouč Ivan Pihávek, že by mohlo dojít k změně v sehrané stoperské dvojici.

Dvacetiletý Dominik Suchý řekl, že s ničím takovým zatím nebyl obeznámený. „Doufám, že budu hrát. Rozhodnutí je však na trenérovi," řekl mladý stoper. Pokud by kouč myslel svá slova vážně, měl by v ruce černého petra zkušený Jiří Veselý.

Suchý respektuje postavení Rakovníka. Za favorita zápasu však považuje svůj tým. „Jeho výsledky mě nechávají v klidu, i když něco naznačují.. Myslím, že se nemáme čeho bát, protože jsme schopni porazit každého. Nesmíme ale začít jako v Litvínově," uvedl.