Borcům z předměstí Lysé nad Labem vstup do sezony vyšel na jedničku, když obě domácí utkání vyhráli (Aritma 2:1, Štětí 4:2) a usadili se na druhé příčce!

Největší přehled o obou soupeřích může mít bývalý hráč Kladna Ondřej Janda, který na jaře zasáhl do několika třetiligových zápasů. Současný hráč Zápů bydlí právě ve zmíněné Lysé.

„Myslím, že Kladno je jasný favorit. Litol je důrazná a spoléhá na domácí malé hřiště, kde má zvláštní
prostředí. SK soupeře roztáhne a kombinačně ho přehraje," mínil 
a upozornil, že největším nebezpečím bude útočník Ježek – autor už tří branek, a šikovní hráči tmavé pleti.  Dobrý je i gólman Rathouský.

Na straně Kladna prý bude i lepší trénovanost. „Pod trenérem Pihávkem se hráči  připravují víc než Litol. Kondičně na tom budou lépe," tvrdil Janda a dodal, že hostům budou dělat velké problémy Tóth s P. Růžičkou.

Stejně jako v úvodním kole Louňovice (2:2) nebude mít ani Litol na Kladně co ztratit. Domácí tudíž nesmí nic podcenit, jít do zápasu naplno od první minuty a samozřejmě se vyvarovat děr v defenzivě, jichž nebylo v posledních zápasech málo.

Úterní pohárový duel s Rokycany naznačil jisté zlepšení a doufejme, že postup do další fáze národního poháru proti Plzni stále ještě mladý tým povzbudí. Valná hromada radujících se hráčů po pohárovém duelu by to mohla naznačovat.

Trenér litolských Sršňů Pavel Jareš na klubových webových stránkách považuje i před čtvrtou sezonou každý divizní zápas za klubový svátek. „Dříve hrála Litol proti béčkům z okolních vesniček a dnes k nám zavítá třeba takové Kladno. Myslím, že to bude doceněno až později," napsal.

Lze předpokládat, že úterní vítězná sestava SK Kladno nedozná v sobotu změn, poněvadž v Novém Boru vyloučený Frič bude stát ještě dvě utkání (počítá se i pohár).