Posuďte sami. Na stadion Františka Kloze dorazí Slavia Praha, Dukla Praha, Bohemians Praha 1905, Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, AS Trenčín a MŠK Žilina!

„Já si myslím, že nikdy větší kvalita v Kladně nehrála," míní hlavní pořadatel akce Jaroslav Hrubeš, jeden z trenérů domácího výběru U15.

Finanční zajištění Kladenského poháru, jak se akce jmenuje, si vzali pod křídla pánové Šroba s Koldinským, záštitu převzal primátor Kladna Milan Volf. Organizační věci má na hrbu právě Jaroslav Hrubeš, který už pro svůj tým zrealizoval spoustu zajímavých akcí včetně letošního výjezdu do Anglie na zápas se slavným West Hamem United.

Žádný z týmů neplatí startovné, všechny mají zajištěny obědy a slovenské a moravské týmy také nárok na dva noclehy a dvakrát plnou penzi.

Sponzoři zajistili rovněž krásné ceny a upomínkové předměty pro všechny týmy.

„Naším cílem v rámci pořádání turnaje bylo v prvé řadě zviditelnit práci řady našich kolegů z klubu, na úrovni trenérů, vedoucích družstev a dalších, kteří zdarma nebo pouze za symbolickou odměnu věnují svůj volný čas, energii a někdy i finanční prostředky pro výchovu mladých fotbalistů v našem klubu," píše předseda SK Kladno Josef Drahota v úvodním slovu k turnaji.

Zároveň ho těší, že turnaj poslouží ke konfrontaci úrovně kvality výchovy mladých na prahu dorosteneckého věku nejen v ČR, ale i na mezinárodní úrovni. „Unikátní turnaj navíc vyplní mezeru mezi fotbalovými soutěžemi," dodal Drahota s tím, že i přes problémy klubu v minulých letech si SK uchoval výbornou práci s mládeží.

Jaroslav Hrubeš se na turnaj těší také, i když bude přípravný. „Narazíme na opravdu kvalitní týmy, byť v rámci přípravy. Ale to neznamená, že nebudeme chtít vyhrát," usmál se.