V krajských soutěžích se totiž uvolnila místa po dodatečných postupech Zbuzan a SK Rakovník do divize. Ta byla na základě bodového zisku nabídnuta libušínskému a také slánskému celku, které na nabídku kývly. "Myslím, že si postup za tři druhá místa zasloužíme. Usilovali jsme o to sedm let," uvedl trenér Slaného B Radim Vavroch.

"I my jsme rádi, kdo by si nechtěl zahrát vyšší krajskou soutěž. Asi se pokusíme trochu tým posílit, ale A třída pro nás bude asi stropem. Chceme v ní ovšem hrát důstojnou roli," doplnil předseda Baníku Libušín Petr Bartoš. 

Postupem slánského týmu se uvolnila jedna pozice v přeboru a III. třídách. Do nejvyšší okresní soutěže by mělo podle propočtů Deníku postoupit Vraný B, jež má o desetinu lepší koeficient, než třetí ze skupiny A Sparta Kladno. Ze IV. třídy je na tom z třetích v tabulce výrazně lépe Stochov než Olovnice.

"Postupující oficiálně oznámíme až po zasedání sportovně-technické komise okresního fotbalového svazu," prohlásil člen řídícího orgánu soutěží František Červenka.