Pokud by se měl uskutečnit, tak je to podle Tasche v daleké budoucnosti. Hovoří se sice o odchodu Převýšova z ČFL, ale pokud by se tak stalo, musí ho v divizi nahradit druhé mužstvo z jeho kraje. „Pokud však postup odmítne, nabízí se postupová šance z ostatních krajů kromě Středočeského. Ten už třetí tým v divizi má. Sestoupivší Louňovice nahradí Sedlčany.

Až se vyčerpají všechny možnosti druhých a třetích v ostatních krajích, pak by měl šanci pátý tým z našeho krajského přeboru Tatran Rakovník. V jiném případě to není možné," vysvětlil Tasch postupové šance Tatranu.

K postupovým změnám však dochází i z I. A třídy do krajského přeboru. Díky skutečnosti, že se Litol v divizi B zachránila, měly jistotu postupu první dvě mužstva z obou skupin. „Jenže díky sestupu Louňovice až do okresního přeboru Prahy Východ a Ovčár do I. B třídy, mohou postoupit ještě třetí týmy z obou skupin. Ze skupiny A by to byla Lhota (Kladensko) a ze skupiny B Sázava (Kutnohorsko).

Štěchovice nekončí, prý je to nesmysl

Po posledním kole fotbalových soutěží vypluly na hladinu spekulace, nad kterými mnohdy zůstává rozum stát. Najednou se na různých webových stránkách objevují zaručené zprávy o dalších sestupech. Mezi nimi mají Českou fotbalovou ligu opustit i Štěchovice.

„Je to absolutní nesmysl. Bojovali o to, abychom se ve třetí nejvyšší soutěži udrželi a to se nám povedlo. Jsme rádi, že jsme ČFL udrželi a máme v plánu ji hrát i v další sezoně," odpověděl důrazně na spekulace sekretář TJ Štěchovice Karel Holešta. „Pokud vím, ze soutěže odstoupily jen Louňovice, ale to se vědělo už několik kol před koncem," dodal sekretář TJ Štěchovice.

Spekulace se začaly objevovat i kolem Tn Rakovník. Ten by měl postoupit z 5. místa krajského přeboru do divize.
„To jsme sice slyšeli také, ale jak říkáte, jsou to jenom spekulace. Všechno je na vodě," řekl na úvod sekretář Tatranu Rakovník David Svoboda a pokračoval. „Určité indicie máme, odstoupit ze soutěže byl měl Převýšov, který je z jiného kraje a tam ho v divizi nahradit není zájem. Údajně by měla jít nabídka do Středočeského kraje. Zda to je pravda, nevím, žádnou další informaci nemám. Samozřejmě bychom postup vzali, ale oficiální nabídka z FAČR ani krajského fotbalové svazu nepřišla," zdůraznil David Svoboda.