Na Novu měl jasně navrch domácí, kteří si už do poločasu vytvořili dostatečný náskok 3:0. Stejným poměrem skončila i druhá půle. 

"Posbírali jsme všechny lidi, kteří byli schopni zápas hrát. Scházelo nám pět hráčů ze základu plus gólman, který hrál v poli," uvedl bývalý hokejový obránce Jan Kruliš, který se ujal trenérské taktovky. Dodal, že šlo jen o to, zda budou mít kliku a nějak to ukopou, nebo na ně Novo vlétne. A to se stalo. "Byli jsme prakticky bez útoku," povzdechl si Kruliš, jehož tým vážněji ohrozil bránu soupeře až deset minut před koncem.

Kouč vítězů Jan Abrham také musel řešit náhradu za tři zraněné klíčové hráče. Našel ji v dorostu, na hřišti tak měl tři šestnáctileté kluky! "V prvním utkání nás v druhém poločase soupeř zlikvidoval řecko-římským způsobem. Dnes jsme vsadili na pohyb a přihrávku a bylo vidět, že jsem podstatně lepší. Prostě jsme ho rozběhali a rozstříleli," řekl trenér Nova. 

Utkání mělo slušnou diváckou kulisu, do ochozů přišlo takřka dvě stě diváků.

Pozdeň se víc než se soupeřem pralo s vlastní nervozitou. Vedla 1:0, ve slátané sestavě hrající Hrdlív ale po obrátce vyrovnal a pak přišla velká chvále Lukáše Mansfelda, jehož gól poslal Slavoj poprvé v historii klubu do okresního přeboru!

"My jsme moc chtěli a tím jsme si to smi sobě ztížili," uvedl střelec vítězné branky s tím, že to nebyl moc krásný fotbal, cíl však splnili.

"Pár let to tady budu prodávat před klukama. Teď si to trošku užiju," usmál se a už vážně dodal, že gól věnuje svému nejlepšímu kamarádovi Milanovi Cífkovi, který před deseti lety skonal při autonehodě mladých fotbalistů. Jediný ji nepřežil.

"Kdysi jsme si slíbili, že až budeme jednou staří, tak to tady spolu vykopeme. Hned jsem si na to vzpomněl," uvedl devětadvacetiletý Mansfeld a přiznal, že z toho byl dojatý.