Ti, kteří tvrdí, že vesnickému fotbalu chybí oproti lize tempo, ale zase se tady dá vidět více zajímavého před oběma brankami, dostali za pravdu právě v tomhle utkání. Padlo osm branek a kdo vydržel do konce, nelitoval. Poslední dva zásahy byly totiž výstavní.

Ale popořádku. Lépe začal domácí favorit, jemuž už dorazila skoro kompletní sestava mimo zraněného Dufka, Kozla a Ďurčanského. Brzy ho poslal do vedení Závora, poté zvýšil J. Hrubý. Další šance se už ale neujaly a místo toho přišlo vyrovnání. Lidice se při prvním zápasu sezony rozpohybovaly, před půlkou T. Radosta snížil a hned po ní Pavelec srovnal.

Hosté byli ve druhé půlce vůbec lepším týmem, jenže góly padaly do jejich sítě. Nejprve se trefil Naňko, pak Stolár a nakonec nádhernou ranou z hranice vápna opět Závora. Ten se jako brankář v přípravě nečekaně v útoku chytá a říká si o základní sestavu! „No, skoro o tom už opravdu uvažuji,“ usmál se trenér Čechie Vlastimil Hrubý.

Konečná korekce skóre z kopačky T. Radosta byla ovšem také výstavní. Podobně jako Závora se parádně uvolnil na hranici šestnáctky a i on trefil šibenici.

Více v tištěném vydání Kladenského deníku (pondělí 26. 7.)

Čechie Velká Dobrá – Sokol Lidice 5:3 (2:1). Branky: Závora 2, Naňko, J. Hrubý, Stolár – T. Radosta 2, Pavelec.

Velká Dobrá: Červenka – Andruchovič, Polák, Duda, Lev – D. Hrubý, Machek, J. Hrubý, Bílek – Závora, Jícha. Střídali Stolár, Naňko, Fíman.

Lidice:
Kohout – Puverle, Topka, A. Radosta, Halwiger – Tlustý, Zýka, Tyburec, T. Vysloužil – Pavelec, T. Radosta. Střídal: T. Vysloužil.