Už v 1. minutě mohl skórovat zčistajasna slánský Zíma, ale ani netrefil bránu a od té chvíle se jeho tým spíš bránil. Hostům pomáhalo, že rozhodčí opravdu Čechii nemají rádi. Jasný faul brankáře Kolumbiče na Tlustého jako penaltový neviděl a blýskl se i několika dalšími rozhodnutími, na nimiž zůstával rozum stát. Domácí navíc zase neproměňovali šance.

J. Hrubý pálil z úhlu jen do tyče a dorážku překopl. Šroba zase hlavou nechal vyniknout skvělého Kolumbiče. Ale ve 35. Minutě udělali bráškové Hrubí tátovi na střídačce radost. Honza vletěl do vápna, nabil mladšímu Davidovi a ten zase jednou předvedl, jak se od loňska hodně zlepšil – 1:0.

Už za dvě minuty byl J. Hrubý podražen při zasekávačce a rozhodčí Hron – světe div se – další jistou pětku foukl – Jícha dal na 2:0.

Byl to poslední gól utkání, v němž už druhý poločas nedosáhl kvalit prvního. U Slánských bylo cítit, že nemusí tak jako Velká Dobrá. „Ale ani my nemáme ještě nic jistého a bez ohledu na to, jestli někomu budeme pomáhat, musíme proti Novému Knínu odčinit tenhle zápas," řekl po utkání kouč Slaného Richard Svoboda.

Domácí Vlastimil Hrubý měl radost, že jeho ukázal, jak se hraje o záchranu. „Hlavně do poločasu, za to musím kluky pochválit. Výkon byl maximální a po obrátce to bylo vidět. Žijeme, ale čeká nás zápas proti sokovi, který nám nesedí (Hřebeč) a samozřejmě musíme doufat i v pomoc ostatních – zejména Kladeňáků," usmál se.

Velká Dobrá – Slaný 2:0 (20). Branky: 35. D. Hrubý, 37. Jícha. Rozhodčí: Hron.

Více si přečtete v pondělním Kladenském deníku (28.5.)