V. Dobrá – Velvary 3:6 (1:2)


Zatímco hosté bojovali o záchranu, domácí o svou čest. A tu si zachovali, přestože vysoko prohráli. Nezachytili úvod duelu, když po rohu neuhlídali Maška, jenž otevřel skóre. Za chvíli oplácel faul útočník Čechie Misura a sudí Vlk, který byl v první půli na domácí přísný, ho vyloučil. Atmosféra byla od té chvíle hustá až do konce zápasu. Ovšem nechyběl ani hezký fotbal. Mucha zvýšil vedení hostů, ale do přestávky dříč Tichý snížil.


Po změně stran se i v deseti bojující Dobré povedlo utkání otočit. Nejprve si to mezi tři hráče namířil Bílek a jeho centr si srazil do vlastní brány Grohman – 2:2. Náhradní brankář Slovanu Mudra poté sice vytáhl hlavičku Tichého, ale při následné ráně stejného borce zpoza vápna zaspal a bylo to 3:2! „Příliš jsme se soustředili na hájení náskoku a doplatili na to,“ uznal hostující Roman Slavíček.


Nadšení ale domácím dlouho nevydrželo, neboť hrubými chybami nabídli nejlepším hráčům soupeře brzký návrat do hry. Už dvě minuty po zásahu Tichého se ve vápně dostal míč ke Slavíčkovi, ten ho ještě přiklepl Maškovi, který srovnal. V 76. minutě pak Dufek bránil při výskoku příliš nekoordinovaně, zasáhl míč rukou a Mašek z penalty dokončil svůj hattrick – 3:4. Za další dvě minutky Liška ve skluzu netrefil merunu a Mucha nedal Kierykovi naději. Radost hostů z téměř jisté záchrany poté potvrdil ještě Mucha, když se opět dostal za obranu a v koncovce obhájil své kvality. „Do zápasu jsme se výborně vrátili, jenže poté jsme vyrobili hrubé chyby. Hosté vyhráli zaslouženě,“ hlesl zklamaný hrající asistent Radek Duda. Roman Slavíček naopak neskrýval spokojenost. „Dařilo se nám v koncovce a kromě zmíněné pasáže, kdy domácí otočili stav, jsme odehráli výborný zápas.“


Branky: 41. a 64. Tichý, 62. vlastní, – 18., 68. a 76. Mašek (třetí z pen.), 32., 78. a 89. Mucha. Rozhodčí: Vlk. ČK: 25. Misura (VD).


V. Dobrá: Kieryk – Dufek, Nedvěd, Liška, Dušek – Bílek, Duda, Tichý, Machek – Neuberger (85. P. Růžička), Misura.


Velvary: Mudra – Blažek, Koutský, Grohman, Salač – Bečvář (86. Vochomůrka), Slavíček, Průcha, Vokurka – Mucha, Mašek.