Velká Dobrá – Nový Knín 4:1 (4:1)


Těžko lepil doberský kouč Petr Fíman sestavu, když mu z ní na poslední chvíli vypadli Vlasák, Růžička, Dušek i Dufek. Ale mužstvo šlapalo od první minuty, a když mu zahráli koncoví hráči, poměrně snadno vyhrál.


Hosté dobře kombinovali, tradičně byli hodně nebezpeční vepředu, ale obrana jim skřípala. Poprvé v 11. minutě, kdy prudký centr Bílka gólman jen vyrazil na Tichého a ten napodruhé hlavou protlačil míč do sítě. Za tři minuty předvedl krásnou akci Machek a Jícha zvýšil. Krásně se pak po průniku Tichého trefil pod břevno Stolár, navíc mužstvo několikrát podržel tentokrát výtečný Kieryk. Inkasoval až po dokonalé a rychlé akci Knína, již zakončil Vršecký do odkryté brány.

Domácí se závěrem půle udeřili počtvrté. Jícha se Stolárem se postavili k zahrání TK, zmátli rozběhem brankáře a první jmenovaný cizelérsky uklidil míč k tyčce.


Ve druhé části už se toho mnoho zajímavého neudálo. Jen Tichý krásně unikl, byl faulován ve vápně a z nařízené penalty toužil dokončit hattrick Martin Jícha. Jenže kopl ji mizerně a brankář hostů míč napodruhé ztlumil.

„Na to, že jsme sestavu látali, byl výkon moc dobrý,“ těšilo Petra Fímana, jehož tým čeká anglický týden. Ve středu dohrává zápas ve Lhotě (17), o víkendu jede do Hvozdnice.


Branky: 11. Tichý, 14. a 45. Jícha, 30. Stolár – 32. Vršecký. Rozhodčí: Brožek.

Více v úterním Kladenském deníku.