„Máte pravdu, naše postavení je takové průměrné. Některé zápasy se sice dost povedly, jenže objevily se také takové, v nichž jsme propadli. Hlavně v Hořovicích a Měchenicích,“ tvrdí kouč Petr Fíman, jenž dostal nabídku k návratu na Dobrou až těsně před začátkem podzimní části. Vyměnil tak poměrně nečekaně Zdeňka Čurillu. „S předsedou klubu Vláďou Dufkem jsme se dohodli, že půl roku pomůžu. Jak to bude dál, to zatím nevím, ale určitě si na to ještě sedneme.


Fímanův soubor dovedl předvádět atraktivní a výsledkově úspěšný fotbal (který vedení požaduje) docela často. Třeba v Nelahozevsi a v některých duelech na domácím trávníku. Třeba s Tuchlovicemi a naposledy s Milínem. Na druhou stranu nebodoval ani proti jednomu z nejsilnější trojice – Řevnice, Velvary, Neratovice.


S čím byl Fíman spokojen, byly letní posily, hlavně Jícha se Stolárem. „S Jíchou bych byl téměř maximálně spokojen, kdyby přece jen v některých důležitých chvílích proměnil ještě další své šance. Nicméně takový kanonýr v Čechii od dob Rolného nebyl. Stolára trochu limituje náročné zaměstnání, nemůže pokaždé hrát a trénovat. Ale několikrát opravdu pomohl i jako střídající hráč a toho si moc cením,“ chválí kouč a pěkná slova našel i na adresu nějvětších podzimních opor – Radka Dudy, Martina Bílka či Milana Poláka. „Drželi si neustále vysoký standard. A třeba absence Radka Dudy v několika duelech byla pro tým bolestná.“


Čechie se v zimě chystá na dobře obsazený turnaj do Nového Strašecí a zatím není jasné, s jakými ambicemi a posilami vstoupí do jarní části. Dokonce není jisté, jestli s Petrem Fímanem. „Vše je ještě dost daleko a teprve se to probereme,“ uzavřel Petr Fíman.

Dodejme, že podle informací Deníku opustí tým záložník Tomáš Tichý, jenž se chystá do Braškova.

Více v pátečním Kladenském deníku.