Velká Dobrá – Nelahozeves 4:2 (1:2)

V první půli vládlo na hřišti hostující Dynamo. Kanonýr Pekárek měl šanci už v 10. minutě, to ještě hlavou minul. Za chvíli si ale míč posunul na vápně na levačku a nedal Červenkovi šanci. Doberští se prosadili ve 21., kdy Zelenkův centr lízl Misura hlavou na zadní tyč, kde rybičkou Neuberger a vyrovnal.

Bohužel zlepšení domácích bylo chvilkové. Při standardce neuhlídali velezkušeného stopera Vrábela a ten vrátil Nelahozevsi vedení.

Po obrátce však na hřiště vtrhla jiná Čechie. Nastartoval ji veterán Liška, který si po rohu počkal na odražený míč a nártem ho uklidil přesně k tyči. Zápas zlomila situace ze 64., kdy Misura vystihl chybu beka Vágnera, udělal kličku i brankáři Lorencovi a ten ho dost drsně fauloval. Následovala penalta, kterou Liška proměnil, avšak k domácí nevoli nikoliv červená karta.

I tak ale Dobrá vyhrála, minutu před koncem potvrdil její náskok střídající Stolár, jenž se násherně položil do centru zprava. „Když má třináctku, tak skóruje. Tak, jako na podzim v Nelahozedvsi. Velkou pochvalu ale zaslouží hlavně Liška. Každopádně to byl zápas dvou odlišných poločasů,“ glosoval trenér Čechie Petr Fíman.

„Vydrželi jsme asi hodinu a pak jsme odpadli fyzicky,“ našel trenér Dan Kaplan příčinu první porážky týmu pod jeho vedením a doplnil: „Zdálo se mi, že jsme byli první poločas lepší. Pak jsme ale přestali vyvážet balon a dostali jsme se pod tlak, ze kterého jsme dostali tři branky.“

Branky: 21. Neuberger, 55. a 65. Liška, 89. Stolár – 16. Pekárek, 30. Vrábel.

Velká Dobrá: Červenka – Polák, Liška, Dufek, Bílek – Neuberger, Duda, Zelenka, Machek – Misura (65. Stolár), Jícha.

Dynamo: Lorenc – Vágner, Vrábel, Dubský, Jindřich – Klempt, Novák (75. Stojka), Dvořák, V. Bondarev – Pekárek, Šíma (55. Pešta).