Dobrá hektické derby zvládla a jde do čela

Lhota -„Vzhledem k tomu, že je to derby, dá se očekávat nervóznější duel. Spoléhám ale na to, že dnes nastoupídvaadvacet inteligentních hráčů a nedojde k něčemu, co by nám mohlo být po zápase líto,“ přál si před tradičním duelem s Velkou Dobrou vedoucí družstva SK Lhota Martin Chadima. Jeho přání se nenaplnila, výsledkem 3. kola I. A třídy byly dvě červené karty v prvním poločase. Domácí Lhota prohrála a klesla na pátou pozici, Velká Dobrá jde do čela.

25.8.2008 2

Záložník Lhoty Filip Trousil. Foto: Deník/ Rudolf Muzika

SK Lhota – Čechie Velká Dobrá 1:2 (1:1)

V úvodu žádnému incidentu nic nenasvědčovalo. Hrálo se čistě, bojovalo se. V prvních šancích se ocitli lhotecký Podraný a hostující Polák, mířili ovšem nepřesně. Lhota měla problémy uhlídat pravý křídelní prostor a v 17. minutě chybovala. Narážečku Růžičky využil rychlonohý Bílek, poslal přízemní centr a brankář Šimek stačil vyrazit jen k Jíchovi – 0:1.

Největším hříšníkem zápasu se stal pravý bek David Trousil. Dělal chyby v rozehrávce, neuhlídal při prvním gólu Bílka a navíc na něj předvedl několik nevybíravých zákroků, které měly později dohru. Sporný moment přišel ve 31. minutě. V šestnáctce v souboji s Trousilem upadl Růžička, rozhodčí mu ovšem udělil druhou žlutou kartu za simulování a musel ven. Vyloučený hráč poté vzteky nakopl štěrk ležící u hřiště a dostal se do křížku i s místními fanoušky. „Myslím si, že simulování to nebylo, ale jasná penalta. Rozhodčí evidentně chybovali,“ hněval se Pavel Růžička.

Lhota následně kontrovala. Krásný pas poslal Asník a Mačura do protipohybu vyrovnal. Jenže zkrat zažil ve 41. minutě již zmiňovaný Trousil, zbytečně strčil do Bílka a po druhé žluté se také pakoval. „Beru ho trochu jako viníka,“ rýpl si trenér Lhoty Vladimír Hodan. Po poločase soptil doberský trenér Petr Fíman: „Vy jste zločinci,“ nadával na jednoho z pořadatelů.

Druhý poločas už příliš zajímavý nebyl. Kvalita fotbalu klesla a vítěznou branku Velké Dobré zařídil střelou z hranice vápna hrdina Bílek. Hosté se ještě několikrát ohradili proti výkonu rozhodčích, výsledek už ale udrželi. V závěru jim pomohl i brankář Šaroch, který zlikvidoval dva nájezdy. Trenér Fíman reagoval podrážděně: „Jsme spokojeni s výsledkem i hrou, to je ale všechno. Mrzí nás neoprávněná červená karta, zkazila dojem z utkání.“ Vladimír Hodan se vyjádřil opačně: „Obě vyloučení byla spravedlivá, jinak zápas to byl kvalitní.“

Branky: 17. Jícha, 57. Bílek – 38. Mačura. Rozhodčí: Pixa. ČK: 41. Trousil – 31. Růžička.

Lhota: Šimek – Adam (67. Kolář), Hotový (60. Havelka), Čurda, Trousil – Podraný, Mantlík, Dubravský, Procházka – Asník, Mačura (89. Rác).

Velká Dobrá: Šaroch – Polák, Elman, Dufek, Nedvěd – Bílek, Zelenka (90. Stolár), Machek, J. Duda – Růžička, Jícha.