FC Jesenice - Velká Dobrá 1:2 (1:0)

Ihned v úvodu prvního dějství několikrát nebezpečně zahrozili hosté z Velké Dobré, ale Bartyzal vše bezpečně kryl. Poté přišel koncert zahozených šancí domácího celku. Ti nedokázali z vyložených šancí vytěžit maximum. Do vedení se dostali díky proměněnému pokutovému kopu Otcovského za ruku Růžičky - 1:0. Jeseničtí fotbalisté měli otěže zápasu pevně v rukou, ale solidní výkon další brankou nepotvrdili.

Ve druhém poločase jakoby na zelený pažit nastoupilo úplně jiné mužstvo domácích. Ti byli všude druzí a doslova si koledovali o branku. Klid nakopačky Jesenice mohl přinést rychlonohý Setnička, ale ve svém sólu selhal, naopak se vytáhl brankář Červenka. Zhruba po čtvrthodince odpískal sudísporný pokutový kop v neprospěch domácích a hosté se šance chytli - Jícha 1:1. Rozhodující branka přišla v sedmdesáté minutě, když nejprve od začátku v základu hrající Uher střelou podél vyběhnuvšího Bartyzala orazítkoval tyč. Odražený míč se dostal kZelenkovi, jenž střelou do protipohybu poslal svůj tým do vedení - 1:2. To už hosté udrželi, byť v 76. přišli o vyloučeného Machka (druhá ŽK).

Kouč Milan Závodský se prezentuje neortodoxními metodami. Hlavně zařadil na stoperskou dvojici Stolára s Růžičkou, tedy čistokrevné útočníky. "Musím to překopat, nedá se nic dělat. Dufka jsem postavit nemohl, netrénuje. A přidat budou muset v tréninku také ostatní," usmíval se Závodský, jenž se musel obejít bez středového dua Duda (vedl béčko Kladna v České Lípě) - Fliegel. Tomu se v pátek narodilo mimino, tedy oslavoval. "Ale mě slíbil, že v sootu pojede hrát. Takže jsem na něj nazlobený a čeká ho pokuta. Neměl říkat, že půjde hrát. Také jsem hrál fotbal a slavil narození dětí," dodal Milan Závodský.

Branky: Otcovský (p) - Jícha (p), Zelenka. ČK: 76. Machek (VD).

Velká Dobrá: Červenka - Polák, Stolár, Růžička (86. Andruchovič), Bílek - Neuberger (75. Elman), Machek, Nosek - Zelenka - Jícha (75. Dufek), Uher.