Pro některé to bude dilema. Vynecháme-li duel v přece jen mírně odlehlejší Jenči, kde hostuje zachraňující se Brandýsek, či v Lidicích, kde budou větrat obranu Senomaty, pak jsou na ráně dvě hřiště vzdálené od sebe co by kamenem dohodil – Velká Dobrá a Doksy.

Zatímco na Dobré hostují Tuchlovice, do Doks se chystá Braškov.

V prvním případě to jsou domácí a ve druhém hosté, kdo touží po odplatě za podzim.

Tuchlovice totiž doma Čechii přehrály 2:1, ale hosté tehdy hodně zuřili na výkon rozhodčího Vlka a i jindy klidný Radek Dud hromoval: „Jestli chtějí domácí takhle vyhrávat, tak ať si to užívají.“ Tehdejší kouč a dnes asistent Petr Fíman dodal jen suché: „Trapné, trapné, trapné.“

Tuchlovičtí, za které rozhodl Fitko v 87. minutě, zase láteřili na přílišnou tvrdost Doberáků. „Hráli až za hranicí pravidel,“ ucedil trenér Oldřich Bernard. A zatímco jeho svěřenci přes ne právě ideální vstup do jara stále bojují o postup, Doberští jsou aktuálně nejhorším týmem z Kladenska v I. A třídě a to jejich stavovská čest nedovoluje.

Když loni přijel nováček I. B třídy z Doks do Braškova, tetelili se na ně nabušení domácí podporováni nezlomnou silou v domácím prostředí, kde rok a půl neprohráli a týden před zápasem zvrátili i nedobře se vyvíjejí mač s Lidicemi.

Jenže Doksy je rychle probraly. Za 22 minut vedly 3:0, celkově triumfovaly 4:1 a oslavovaly hrdinu utkání a autora dvou branek Romana Mošničku. „Tehdy si nás fakt podal,“ uznává i po půl roce kouč Braškova Jaroslav Želina.

Jenže Mošnička týmu bude scházet. On i R. Zlata se nechali ve vyhrocené koncovce duelu s Pavlíkovem vyloučit a dostali stopku. „Na disciplinárce jim rovnou řekli, ať o půlku nežádají. Mně se spíš nelíbilo, jak rozhodčí duel s Pavlíkovem řídil. Když vyloučil Zlatu a soupeřova hráče za vzájemné napadení, přiběhl k němu hráč Pavlíkova Franěk, což je jinak ligový rozhodčí a před svědky mu řekl, že jestli vyloučí hráče hostů, už si nezapíská. Ten pak svůj verdikt změnil,“ popsal čtrnáct dnů starou záležitost lodivod Doks Jiří Škvára.

Bývalý ligový borec působení arbitrů v krajských soutěžích nemá rád. „Prostě se mi to nelíbí, svádí to k různým věcem. Týká se to třeba i Lhoty v našem okrese. Tam zase působí jako hráči sudí Adam a Asník.“

Buď jak buď, Škvára si musí poradit bez Mošničky a Zlaty, což ostatní borci naposledy v Loděnici nebrali v potaz a podali výborný výkon. Přes porážku 1:2. Bohužel však přišli o brankáře J. Zlatu, který nedochytal a jeho start je ohrožen.

Ale i Braškov má svou potíž. Čelo jednoho z vrchních kanonýrů Tomáše Tichého zdobí od minulého duelu dvanáct štychů a hrát nebude stoprocentně. Bez zdravé hlavy se ani fotbalista neobejde.

Zajímavé je, že oba aktéry sobotního derby tedy oslabil na hrotu útoku duel s léta se zachraňujícím Pavlíkovem…