„Já myslím, že kluci budou hodně nekompromisní,“ uculuje se trenér Kladna Stanislav Hejkal. Spolu s Martinem Hřídelem postaví do první přípravy i testované borce Dvořáka (Vlašim), Američana Jackena (Kopanina) či uvažované posily Mráze (Čáslav) a Moravce (Bohemians 1905). „Nedovedu si představit, že takový Dvořák, když má pět poločasů na to ukázat se, něco vypustí,“ dodal Hejkal.

I sekretář Velké Dobré Miloslav Bubeník tuší, že pro Čechii bude zápas s o pět soutěží výš hrajícím Kladnem tvrdý oříšek. „Kluci si proti ligovým hráčům už nikdy zahrát nemusí,“ předvídá. Předseda klubu Vladimír Dufek ale přece jen nadšení krotí. Jeho Doberáci si těžko mohou dovolit někoho z řad soupeře zranit. „Tak drsné to nebude, ale slušný fotbal se hrát snad bude,“ věří.

Podle Bubeníka může být zajímavý i odpolední střet mezi starými gardami Čechie a Blšan. Za hosty by mohli nastoupit bývalí Bubeníkovi tepličtí spoluhráči Jaroslav Melichar s Antonínem Rosou. Domácí trenéři Josef Kalous a Jaroslav Bendl (bývalý reprezentant a hráč Dukly na Dobré bydlí) budou mít k dispozici zajímavé seskupení hráčů, kteří klub táhli zejména na přelomu století: zmíněného Bubeníka, dále Zlatu, Lišku, Dufka, Böhma, Kroba, Kolrusze či Reichla. Pomohou také bývalí skvělí hokejisté Kladna, dlouholetý kapitán Jaroslav Vinš a Miloš Hořava. „Bohužel bratři Kaberlové něco mají, jinak by asi nechyběli. Já původně chtěl pozvat Jágr team, jenže každoročně v tomhle termínu mají Prostějov,“ omluvil Bubeník neúčast největších doberských sportovních hvězd.

Po utkání je naplánován v sousedním kulturním domu křest nového almanachu doberské kopané zpracovaný historikem Miroslavem Oliveriem. „Pak už se bude jen vesele a bujaře slavit,“ dodal natěšený Vladimír Dufek.