Zoufalá byla hlavně první půle. Domácí v ní nestíhali, nedařilo se mladým bekům a Loděnice z mnoha šancí vytěžila dvě branky. Navíc jí trochu pomohl rozhodčí Procházka, který po faulu brankáře Patejdla na Hrubého tasil jen žlutou kartu a z následného TK mířil Jícha do tyče. Po obrátce přidali hosté do odkryté obrany domácích další dva kusy a vzkříšení Čechie přišlo pozdě. Jícha se Stolárem snížili, šance byly i na vyrovnání, ale zázrak se už nekonal.

„Bohužel, hlavně mladí hráči nepochopili, oč se na Dobré hraje a že bez srdíčka to nejde. Možná ale jen nezvládli tíhu zápasu, nevím. Starší se snažili, ale když viděli, že je to jen na nich, zkoušeli akce, které vedly ke kumulaci chyb,“ řekl předseda klubu Vladimír Dufek, podle něhož ještě Čechie nesestupuje, i když naděje je spíše teoretická. „Každopádně na pondělní večerní schůzi učiníme nějajaká opatření, abychom soutěž slušně dohráli. Zajíci se počítají až po honu,“ dodal předseda slavného klubu, který loni oslavil 90 let od svého založení.

Velká Dobrá – Loděnice 2:4 (0:2). Branky: 69. Jícha, 78. Stolár – 8. Vyskočil, 36. Herejt, 56. Novák, 62. Mráz. Rozhodčí: Procházka.

Velká Dobrá: Pejša – Lev (46. Zelenka), Dufek, Polák, Kozel (60. Stolár) – Bílek, Machek, Duda, Neuberger – Hrubý, Jícha.