Dokonce tak, že dalo šest branek a výrazně si zvedlo náladu. „přesto je jasné, že k záchraně budeme muset vyhrát asi všech pět zbývajících duelů. Ale do B třídy se nikomu nechce,“ říká Petr Fíman.

Nejvážnějšími změnami, které udělal, bylo zařazení brankáře Červenky do základní sestavy. Jeho předchůdce Závodský dával možnost hlavně Pejšovi či Závorovi. Nepostavil také oporu Dudu. „Hraje moc špatně. Ba ne, měl nějaké rodinné věci,“ žertoval Fíman.

Jeho svěřenci začali gólem Machka, ale za chvíli chybovali a běhavý protivník vyrovnal. Do půle však Čechii uklidnily trefy Jíchy, parádní Hrubého a Zelenky. Oba útočníci Jícha s Hrubým dali po gólu také ve druhé části. „Když to hrotoví hráči zvládnou takhle, má trenér po starostech,“ dodal spokojený Petr Fíman, jehož tým se nyní chystá na dva domácí střety. V středu v odloženém kole hosté Nový Knín, v neděli pak Tuchlovice. „Nový Knín, to je pro nás jistota jako Vánoce a Nový rok. Neztrácíme s nimi, i když každá série jednou skončí. Doufám, že tahle ne,“ zakončil první muž doberské lavičky.

Hořovicko B – Velká Dobrá 1:6 (1:4). Branky: 11. Šimůnek – 8. Machek, 23. a 50. Jícha, 28. a 60. Hrubý, 39. Zelenka. Rozhodčí: Brda.

Dobrá: Červenka – Lev, Dufek, Polák, Kozel – Bílek, Zelenka, Machek (70. Uher), Neuberger – Jícha, Hrubý.