„Nevím, kde se to zlomilo. Nějaký názor mám, ale nechám si ho na konec sezony,“ usmíval se šťastný kouč Čechie Petr Fíman.

Kdepak, Tuchlovice to na Dobré nepustily. Snažily se od první minuty, jenže jejich tradice, že venku bývají poloviční, se potvrdila. Domácí šli za jasným cílem a člověk jen nevěřícně kroutí hlavou, proč takhle nehráli celou sezonu. Směle by se mohli postavit všem favoritům.

V první půli je ještě brzdila koncovka. Po kličce Hrubého už lidi řvali gól, ale gólman Pečonka ještě zachránil. Stejně si vedl i při následné akci, kdy opravdu výtečný Hrubý (jeho kvalita A třídu převyšuje) měl však těžší pozici. Jíchova hlavička zase mířila vedle, a tak udeřilo po změně stran.

Srdce nezaujatého fanouška muselo plesat, když se stoper Duda rozeběhl přes celé hřiště, narazil si s Hrubým a jeho dělovka skončila v síti.

Fanoušci se pak smáli nebo zuřili (podle klubových barev) nad kulantně řečeno hloupými chybami rozhodčích a fotbal se vrátil až v závěru, kde viditelně lepší domácí přidali další dvě trefy. Hrubého akci parádně zakončil další mladíček Lev a po něm se jak jinak než hezky prosadil i vrchní doberský hecíř Machek.

„Připravovali jsme se na některé hráče jako Hrubého, Dudu nebo dobře střílejícího Machka, ale úplně všichni se prosadili. Nemůžeme proto být spokojeni, domácí měli mnohem větší vůli po vítězství. Sice jsme tady nic nedali zadarmo, hráči nehráli na půl plynu, ale takový výkon, jaký předvedli, nemohl stačit,“ uznal hostující asistent kouče Richard Svoboda, který se ani nevymlouval, že během utkání musely odstoupit opory Hejduk s Kedroněm. „V tom to nebylo.“

Petr Fíman dodal, že ani pro další zápasy se silnými celky Černolic a Hradištka není skeptický. „Hráči už poznali, že to jde a že to půjde. Jsme na určité vlně a budeme i těmto týmům rovnocenným soupeřem. V téhle formě určitě,“ je přesvědčen doberský kouč.

Čechie Velká Dobrá – TJ Tuchlovice 3:0 (0:0). Branky: 49. Duda, 77. Lev, 82. Machek. Rozhodčí: Drábek.

Velká Dobrá: Červenka – Polák, Dufek, Duda, Lev – Bílek, Zelenka, Machek, Neuberger (85. Kozel) – Jícha, Hrubý.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Brož, Fitko, Střela – Kedroň (58. Weis), Hejduk (35. Vaigl), Holan, Peroutka – Jalaghonia, Stuchlý.