Byl jste fotbalovým elegánem, výborným režisérem hry, lidi vás měli rádi. Pomůže vám to v novém angažmá?

Myslím, že ano, mohla by to být výhoda.

Tou druhou jsou určitě vaši synové. Starší Jan už na Dobré dával góly na jaře, přichází i mladší David a ještě Ďurčanský.

Vedení mě kontaktovalo asi týden či čtrnáct dnů po skončení I. A třídy. Nerozhodl jsem se hned, svůj nástup jsem podmiňoval právě angažmá svých synů. Chci být u jejich růstu.

Starší Jan odehrál skvělé jaro, sám jste zápasy sledoval. Jeho kariéra byla ale rozjeta na vyšší soutěže než je B třída, ne?

Asi ano. Přibrzdilo ho angažmá ve slávistickém dorostu. Za celý rok tam nedostal jedinkrát šanci v základu, jen občas střídal. Já měl pocit, že je dobrý, ale trenér nám mazal med kolem úst. Pořád ať počkáme. Honzu to otrávilo. Ještě se vrátil do Kladna, ale ani tam už to nebylo ono a chtěl s fotbalem skončit. Nakonec jsme ho píchli na Dobrou a byla to povedená volba. Hrál velmi dobře, střílel góly a objevilo se i dost nabídek z dalších klubů. Šlo však hlavně o kraj či A třídu, proto jsme rodinnou radou rozhodli, že zkusíme ještě rok na Dobré.

Zpět k Dobré. Jak bylo řečeno, jaro jste bedlivě pozoroval. Dalo se vyhnout sestupu?

Myslím, že ano. Byla tam nějaká smůla, ale hlavně scházel potřebný elán.

Kde mělo mužstvo největší slabiny?

Řekl bych, že v obraně, občas se moc inkasovalo. Na tom budeme muset zapracovat. Jinak je ale tým silný, dobře poskládaný. Vstupujeme však do náročné soutěže.

A hlavně s vysokými ambicemi. Předseda Dufek údajně nakázal, že se musí rychle postoupit zpět?

Tak o tom nic nevím, ale je jasné, že se chceme o návrat do vyšší soutěže pokusit. Mužstvo na to kvality má, ale síla skupiny A je opravdu vysoko. Navíc nás čeká několik derby a to je vždy ošidné. Určitě se o to pokusíme.

Znáte vůbec I. B třídu?

Úplně mimo nejsem, občas jsem nějaké zápasy viděl. Hlavně na Braškově.

Fotbal hrajete pořád za úspěšný výběr starých pánů Družce, ale přednost ve vaší kariéře má stolní tenis, kde hájíte barvy divizního ARLT Kladno. Půjde to skloubit?

Tak předně jsme z divize sestoupili do krajského přeboru I. třídy. Onemocněl nám spoluhráč Ulihrach, který byl výkonnostně na mé úrovni, a získávali jsme nejvíc bodů. I tak jsme měli v baráži naději se udržet, ale nevyšlo to. A máte pravdu, že skloubit to půjde s fotbalem dost těžko. Asi trochu utrpí rodina, ale kompenzuje mi to, že budu často se dvěma staršími kluky (Hrubý má ještě v záloze čtyřletého Matouše – poz. red.). Koukal jsem už na los pinčesu a dvě třetiny zápasů bych zvládnout mohl.

V pink-pongu jste úspěšný. Jaké je vůbec vaše žebříčkové umístění?

Žebříček se dělá jen na krajských úrovních. V hodnocení středočeského se pohybuji mezi šedesátým a sedmdesátým místem. Tedy mezi všemi hráči od extraligy dolů.

To je asi výhoda stolního tenisu oproti fotbalu, můžete ho hrát vlastně pořád?

Přesně tak.

Vraťme se ještě k fotbalu. Máte vůbec nějaké trenérské zkušenosti a vzdělání?

Mám licenci C, ale asi prošlou. Vedl jsem před lety žáky na SK Kladno pět let s panem Hlavničkou. Získal jsem tam dost kontaktů, třeba se mi ještě nějakého bývalého svěřence povede přivést.

Když vás vidím, zdá se mi, že budete spíš trenér dobrák. Nebo se pletu?

Je pravda, že na nějaké ostré výstupy moc nejsem, nemám na to povahu. Spíše se snažím pomoci dobrým slovem, radou. Ale myslím, že kdyby bylo třeba, pořádek si udělat dokáži.

Vlastimil Hrubý

Věk: 43 let

Aktivní fotbalová kariéra: SK Kladno, Čechie Velká Dobrá

Aktivní stolně-tenisová kariéra: Poldi Kladno, ARLT Kladno

Stav: ženatý, manželka Marcela, synové Jan, David a Matouš.

Největší záliba: sport