Přestože měly výkop Lidice, domácí Radek Duda jim míč sebral a v 9. vteřině (!) otevřel skóre. Další branku mu sudí neuznali, ale Doberáci nepolevovali, Lidice propadaly do čím dál větší herní skepse a výsledkem byl jeden gól za druhým.

Do poločasu to bylo neuvěřitelných 8:0, po obrátce už ale padl gól jediný na 9:0. Rozhodčí Jarolímek zápas raději ukončil už v 84. minutě a bývalý prvoligový sudí Miroslav Maurer v pozici delegáta mu za to snad ani nemohl vyčinit.

„Stydím se za to, co jsme předvedli. Někteří hráči sice měli přes týden zdravotní problémy, ale takový zápas se musí odjezdit po zadku a ne se na to vys…,“ zlobil se kouč Lidic Jaroslav Topka.

I on si na podobnou dardu ze své kariéry vzpomněl. Před dvaceti lety tehdy jeho Kladno prohrálo doma v poháru 3:9. „Ale my se aspoň snažili to odehrát a ne odchodit. Tohle byla ostuda,“ dodal Topka.

Domácí Radek Duda byl hrdinou duelu. Jeho spoluhráči Jícha s Hrubým sice dali o gól víc, ale špílmachr mužstvo uvolnil už v 9. vteřině a pak ještě krásným lobem na 3:0, když si všiml vyběhnutého Kohouta a levačkou dal vzpomenout na časy Carlose Poborského. „Takhle brzy jsme gól určitě nikdy nedal. Člověk asi musí hrát hodně dlouho, aby zažil hodně premiér. Tohle byla jedna z nich,“ usmál se na úvod a přiznal, že jeho tým na Lidice chtěl vletět. „Byl to záměr. Viděli jsme jejich rozcvičení a také jsme vycházeli z přáteláku, co jsme s nimi hráli a vyhráli jen díky úvodu. Pomohlo nám i větší hřiště, protože oni jsou zvyklí na to své menší a hrají spíš takticky. My jsme zase běhavější,“ vysledoval devětatřicetiletý záložník Čechie.

I on vlastně nastřílel tři branky, ale druhá z 5. minuty trochu nepochopitelně neplatila. „Rozhodčí odmával ofsajd hráči, který mi přihrál. I když je mi to divné, protože dostal přihrávku od Hrubého skoro od lajny,“ dodal Radek Duda.

A ještě výčet osmi z devíti střel, které v první půli domácí vyslali na bránu Lidic, a skončily brankou. Plus jednu povedenou ránu z půlky druhé.

9. vteřina: Duda bere míč Štikovi, jde z úhlu sám na Kohouta a po způsobu Henryho ho obstřeluje.

12. Nejhezčí kombinace zápasu. Bílek posílá za obranu Machkovi a jeho nadýchaný oblouček Jícha trkne do brány.

14. Nejhezčí moment utkání. Dudu nechají zadáci Lidic na hranici šestnáctky, rozhlédne se a přehodí Kohouta.

25. Po křídle uniká Duda, zase do otevřené obrany. Zasekne a přesně najde hlavu J. Hrubého.

29. Zase brejk z půlky. Po Dudově přihrávce jde sám Hrubý, přibrzdí a neomylně dává na 5:0.

33. Tohle bylo k hostům kruté. Faulovaný Machek byl každopádně sražen před šestnáctkou, asistent ale hlavnímu nepomohl a Jícha z pětky dává.

37. Obehraná píseň. Z půlky peláší Hrubý, zase dává.

43. Jícha v nájezdu dvou na jednoho volí kanadské zakončení. Ale jeho bomba je brilantní. Do víka.

76. Stoper Stolár se projde obranou Lidic a bombou na bližší tyč uzavře pro hosty hrozivý účet.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.

Velká Dobrá – Lidice 9:0 (8:0). Branky: 1. a 14. Duda, 12., 33. a 43. Jícha, 25., 29. a 37. J. Hrubý, 76. Stolár. Rozhodčí: M. Jarolímek.

Velká Dobrá: Červenka – Bílek, Polák, Stolár, Lev – Machek (55. Zelenka), Ďurčanský, Duda, Naňko (46. D. Hrubý) – Jícha (71. Závora), J. Hrubý.

Lidice: Kohout – Tlustý (46. Puverle), Štika, Halwiger, T. Vysloužil – Vosyka (27. Egrmaier)), Häckl, T. Radosta (46. A. Radosta), Vl. Vysloužil – Tyburec – Pavelec.