Tam ale místní chmelaři byli proti a po výborném výkonu slavili zaslouženou výhru 4:2 oni.

Kladenský deník upozorňoval Čechii na gólovou posilu domácích Kozáka, ale nic platno, právě on otevřel po osmi minutách skóre. Vzápětí se v další velké šanci ocitl aktivně hrající Koláček, ale jeho střela po samostatné akci skončila těsně nad břevnem. V 18. minutě se však tento hráč dokázal nejlépe zorientovat ve skrumáži v malém vápně a zvýšil vedení chmelařů – 2:0.

Největší šanci hostům nabídl ve 24. minutě chybným odkopem brankář Bláha, když přímo předložil míč Jíchovi, ten však zřejmě zaskočen nenadálou šancí nastřelil pouze boční síť prázdné branky. "Když už si žádnou šanci nevytvoříme a soupeř nám ji daruje, musíme ji využít. Byla tisíprocentní,ů hartusil kouč Velké Dobré Vlastimil Hrubý.

Další šance pak již na svých kopačkách měli pouze domácí. Ve 40. minutě po pasu za obranu šel sám na gólmana Jungra Knap, ale překonat ho nedokázal. Úspěšnější byl ve 45. minutě po Kozákově přihrávce Sajner.

Ani náskok 3:0 však nemusí být dostatečný, jak se ukázalo ve druhém poločase. Sedmdesátá minuta utkání totiž nejprve přinesla šanci k zvýšení domácím, ale Koláček byl zastaven gólmanem, míč se dostal k Sajnerovi, který Jungra obešel, toho však na brankové čáře zastoupil spoluhráč a závěrečná Staňkova bomba minula branku.

A tak se opět potvrdilo staré známé nedáš – dostaneš. Z protiútoku hosté Stolárem snížili na 3:1.

Vstřelená branka hosty doslova „nakopla“ a vzápětí po rohovém kopu opět Stolárem upravili na 3:2. V ten okamžik bylo jasné, že se schyluje k dramatickému závěru, hosté se snažili všemi silami alespoň o vyrovnání. Jejich snahu však zbrzdil gólman Jungr, když v 82. minutě zcela nesmyslně srazil na hranici velkého vápna unikajícího Kozáka a po červené kartě musel opustit hřiště. Dramatickou koncovku pak v 88. minutě po Linhartově přihrávce definitivně odmítl pohotovou technickou parádičkou střídající Majba a stanovil konečnou podobu výsledku utkání 4:2.

„Tři měsíce trénujete, a pak přijde takový propadák. Hráli jsme hrozně, pořádně nevystřelili a lidi, co přijeli natěšení zimními výsledky, jsme odradili už do poločasu. ve své trenérské kariéře jsem větší zklamání nezažil,“ bědoval Vlastimil Hrubý.

FK Chmel Mutějovice – FC Čechie Velká Dobrá 4:2 (3:0). Branky: 8. Kozák, 18. Koláček, 45. Sajner, 88. Majba – 70. a 72. Stolár. Rozhodčí: Divílek.

Velká Dobrá: Jungr – D. Hrubý (25. Lev, 60. Neuberger), Polák, Šroba, Bílek – Ďurčanský (83. Červenka), Duda, Machek, J. Hrubý – Stolár, Jícha.