Sudí Brejník se tentokrát nedostavil (byl viděn až v neděli na Novu – v civilu), ale domácí měli jiné starosti. Kouč Hrubý se musel obejít opět bez značné části kostry mužstva – potrestaného Poláka, zraněného Bílka a hlavně nemocného Dudy. Hřebeč má ovšem ty samé starosti, nicméně její střelecká opora Petr Čáp už byla poprvé na lavičce a hlavně vedla rozcvičku. „Já myslím, že to pomohlo,“ uculoval se manažer Štěpán Sádecký, který řešil jiné starosti.

Ve Hřebči píchl kolo a rychle musel zařídit, aby na Dobrou včas doputovaly dresy a registračky.

Jeho tým skutečně začal parádně. Kvalitu ukázal minulý týden proti Hostouni a teď ji potvrdil. Zejména R. Čápovi rozcvička vedená bráškou asi pomohla a už ve 12. minutě hlavou otevřel skóre po standardce Urbana, jenž už předtím trefil břevno.

Sudí Prislupský odpustil domácím penaltu už v úvodu po ruce Uhera, ale stejný hráč zahrál paží i ve 25. minutě a už se trestalo – Zvonič z desítky 0:2. Když po chvíli nešťastník Uher hrál rukou znovu, Hamšík neváhal a kopalo se zase. Exekuce další penalty se ujal už R. Čáp – 0:3.

Jenže najednou se domácí vzchopili a do pauzy málem vyrovnali. Nejdřív korigoval po centru Andruchovič a pak i oni kopali pokutový kop za Čápovo sražení Stolára. Machek dal na 2:3. Je díky skvělému gólmanu Zajíčkovi nebylo vzápětí vyrovnáno, lapil totiž hlavu Stolára.

Stejný souboj se opakoval hned ve 46. minutě, Zajíček byl zase úspěšnější a vyrazil ránu na tyčku. Stolár se tak tak stal dalším smolařem duelu, zvlášť když po chvíli už podruhé neuhlídal Čápa a ten zase hlavou po standardce upravil hattrickovým zásahem na 2:4.

Stolár sice vzápětí po akci Zelenky krásně snížil a jeho Čechii tak zbývalo ještě víc než dvacet minut na vyrovnání, ale šance měli spíš hosté.

Nedali, a tak mohl udeřit ještě ne zcela zdravý kanonýr Jícha. Hlavičkoval ale v záklonu a za ním zcela volný D. Hrubý zklamaně protáhl ústa. „Jícha je střelec, vzal to na sebe. Takhle prostě hraje. Zápas jsme nezvládli v jiných chvílích. Nehráli jsme vůbec dobře, snad s výjimkou konce první části. Absence jsou příliš znát,“ komentoval duel kouč Čechie Vlastimil Hrubý.

Štěpán Sádecký byl konečně trochu lépe naladěn, jeho tým se odpoutal z úplného dna tabulky. „Ještě ale body potřebujeme. Frajer je Robert Čáp, jako bek dal v takovém utkání tři góly. Dobře ale zahráli i ostatní, byl to nejlepší podzimní výkon,“ chválil.