První půle ještě mnoho zajímavého nepřinesla. Hosté opět s nedoléčenými hráči a bez Dudy a Zelenky slušně bránili, zato po obrátce se vše změnilo. Dobříš najednou na hřišti totálně kralovala, její snaha se ale dlouhatánsky štěpila o vynikajícího Jungra. Ten pochytal i nemožné, ale přišla 87. minuta.

Domácí střela z dvaceti metrů mířila do brankářovy náruče, jenže smolař posledních zápasů Uher (v minulém duelu zahrál třikrát rukou ve vápně) do ní strčil nohu, míč se zvedl do břevna, a když ho z malého vápna Lev nedokázal uklidit do bezpečí, Havrdlík snadno rozhodl.

Hosté ještě zkusili poslední nápor, ale ten Dobříš vzápětí ztrestala druhou trefou z brejku. „Byli jsme blízko bodu, ale na druhou stranu by byl hodně nezasloužený. Náš fotbal po změně stran byl, jak to říci? No, ošklivý,“ nezastíral kouč Dobré Vlastimil Hrubý, který byl opět mezi náhradníky a dokonce v kopačkách.

Na utkání přemluvil i bývalou oporu Ďurčanského, jenž s fotbalem už skončil. Zahrál si nakonec půl hodiny místo Davida Hrubého, jenž nastoupil s horečkou.