Zajímavostí byl určitě soukromý boj bratrů Dudů. Domácí Radek, starší, to ve fotbale dotáhl o něco výš, ale Jaroslav mu to zavařil už ve 13. minutě. Po jeho standardce odvrátil Radek míč jen na vlastní bránu a Nachtigal pohodlně otevřel skóre.

Pozor na to, Čechisté zůstali úplně v klidu. Prostě hodně oslabený Braškov zvesela podcenili, to oni letos ovládají mistrně. Jenže zase tak moc dobří nejsou. A když brankář Červenka fauloval ve výskoku Přichystala a J. Duda z penalty zvýšil, byli ještě pořád v pohodě.Ovšem každá akce hostů byla nebezpečná, a potom, co Nachtigal umotal jinak pohyblivého mladíka Ďurčanského jako vánočku a nádherně upravil na 0:3, zdálo se hotovo.

Jenže Braškov v tu chvíli udělal jedinou věc, kterou udělat neměl. Zdrcené a neskutečně nervózní domácí pustil do tlaku. Naňko, který byl po vynuceném střídání Machka na hřišti jen tři minuty, s přehledem dal svou šanci a drtivý tlak Doberáků přinesl do pauzy ještě snížení J. Hrubým na 2:3.

Pozice domácích už zdaleka tak špatná nebyla a po přestávce neskutečný obrat dokonali. Pomohl jim faul Bacha na J. Hrubého, po němž se pokutový kop kopal na druhé straně a Jícha přes dobrý zákrok Kohouta vyrovnal (54.). Během dalších čtyř minut bylo po hostujících nadějích. Nádhernou souhru Ďurčanskéhos J. Hrubým dokončil do prázdné Jícha a vzápětí J. Hrubý uzavřel svůj galakoncert, když v sólu přehodil nebohého Kohouta na 5:3.

Teprve pak se hosté zvedli, ofenzivní představení obou stran už ale přineslo jediný zásah. To se Ďurčanský pomstil za první půli a tentokrát vykoupal nádhernou individuální akcí hosty on – 6:3.

„Totálně jsme zvorali závěr poločasu. Nechat si dát dva góly, to byla základní chyba. Kvalita Dobré tam sice byla, ale když vedete 3:0, musíte to ukopat i s jednou nohou. Bohužel hrajeme v poslední době zbaběle,“ litoval kouč poražených Jaroslav Želina.

Nicméně víc unaveně působil jeho protějšek Vlastimil Hrubý. „Místo toho, abychom na ně vlétli, přišel opak. Oni do čeho kopli, z toho skórovali, ale naštěstí jsme dali dva kontaktní góly do přestávky. Přesto jsem v ní zase málem ztratil hlas,“ konstatoval už s úlevou a doplnil, že vynucené střídání Naňka mančaftu prospělo.

Velká Dobrá – Braškov 6:3 (2:3). Branky: 36. Naňko, 38. a 58. J. Hrubý, 54. a 57. Jícha, 81. Ďurčanský – 13. a 33. Nachtigal, 22.J. Duda(pk). Rozhodčí: Fejfar – Asník, Joglová. Diváků: 150.

Velká Dobrá: Červenka – Bílek, Polák, Stolár, D. Hrubý (88. Vyšín) – Zelenka (82. Závora), R. Duda, Ďurčanský, Machek (33. Naňko) – J. Hrubý, Jícha.

Braškov: Kohout – Pospíšil, Piešťanský, Bach (82. Fridrich), Tomáš (67. Chalupa) – Bednář, Veselý, Přichystal, J. Duda – Nachtigal, Linc.